Kríza sa prehlbuje – Akcie zase padajú! – Záporné úrokové sadzby nebudú

0

Tak, všetci akcioví špekulanti, čo chceli dlhšiu dobu držať svoje pozície, majú dosť možno definitívne utrum. Šéf Federálnej rezervnej banky Jerome Powell sa dnes definitívne vyjadril, že nad zápornými úrokovými sadzbami vôbec neuvažuje. Respektíve, vôbec nepripadá do úvahy, že by sa záporné úroky zavádzali. Čo je celkom veľká čiara cez rozpočet všetkým tým, ktorí na to vsadili a tak radšej začali niektorí z nich svoje pozície opúšťať. Vychádzam samozrejme aj z čerstvých cenových pohybov na akciových indexoch S & P 500 a Nasdaq. Určite budem nadväzovať na predchádzajúcu analýzu, ktorá bola publikovaná 5.mája.

Aktuálna situácia na 4H TF indexe S&P 500 (Futures)

Jerome Powell, Kríza sa prehlbuje – Akcie zase padajú! – Záporné úrokové sadzby nebudú

Na trhu s futures kontraktmi na S & P 500 krásne vychádza reverzná formácia Head & shoulders, čo môže konečne poslať celý akciový trh pekne k zemi. Ako sami môžete vidieť, tak neckline patterne je prerazené a v týchto chvíľach sa predajný tlak navyšuje a navyšuje. V priebehu niekoľkých hodín pravdepodobne dôjde aj k potvrdeniu validity prerazenia smerom nadol.

Target z útvaru je na S/R hladine 2 637 bodov, takže sa dá povedať, že samo osebe to nie je nič hrozné. Reverzná štruktúra však môže fungovať ako základ pre pokračovanie v downtrende, ktorý započal na prelome februára/marca. Target je síce na spomínanom supporte, ale pravdepodobne sa pozrieme oveľa nižšie.

Indikátory

Takže z RSI indikátora môžeme konštatovať, že trh mal opäť problém prekonať 70 bodov. Je teda evidentné, že zase táto úroveň zabrala ako rezistencia. V týchto chvíľach sú hodnoty indikátora 35 bodov, takže sme veľmi blízko od prepredaných hodnôt. Na MACD je momentum negatívne a naberá značnú silu.

Aktuálna situácia na 4H TF indexe Nasdaq (Futures)

analýza nasdaq

Čo sa týka trhu s futures kontraktmi na Nasdaq, tu sa podarilo urobiť nové lokálne high, takže reverzná štruktúra H & S bola nadobro pasé. V každom prípade, aj napriek tomu, ako bol index Nasdaq silný, tak o to viac tento trh reaguje mohutnejším výpredajom. Nasdaq ešte včera stačilo povyrásť len asi o 5 % a všetky predošlé straty by boli preč. Zatiaľ je síce ešte skoro hovoriť, že je to definitívny koniec kurzu, ktorý sa držal asi sedem týždňov, ale stále sa mi to jednoducho celé javí ako obyčajný bull trap.

Taká slepá viera v to, že na trhu dôjde k zotaveniu a keď už je to na dosah, tak bum. Ale ako som hovoril, zatiaľ je skoro asi predvídať. Pravdou ale je, že FED už nemá žiadne „náboje“, ktorými by to podporil. Čo dnes Powell akurát potvrdil. V týchto chvíľach prebieha boj o S/R hladinu 8 933 bodov. Je to dosť silná úroveň, takže uvidíme, či ju medvede pokoria, či to využijú nakupujúci na vstup do dlhých pozícií. Ak úroveň nevydrží, tak sa akurát zvýši šanca, že ideme na nové low.

Indikátory

Rovnaký príbeh ako pri predošlom trhu, lebo krivka RSI mala opakovane problém vyšplhať do prepredanej zóny. Nakoniec prebehlo oslabenie a teraz je hodnota indikátora 38 bodov. Na MACD negatívne momentum radikálne zosilnelo.

Záver

U Jeroma Powella sa skutočne nedá očakávať, že by dovolil zavedenie záporných úrokových sadzieb. Dlhodobo pôsobí tento pán dosť sčítano a zdržanlivo a vzhľadom k jeho predošlým vyjadreniam je skutočne dosť nepravdepodobné, že by takúto stimulačnú politiku dovolil. V tomto sa dosť líši od bývalého šéfa ECB Maria Draghi, či súčasnej dámy Christine Lagarde.

V dohľadnej dobe sa dá očakávať, že na Powella vzrastie politický tlak a to predovšetkým zo strany amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý pred voľbami logicky nechce pripustiť, aby sa v závere jeho mandátu zosypala ekonomika ako domček z kariet. Treba ale upozorniť, že aj Demokratická strana presadzuje tzv. The new monetary policy. A tá počíta so zápornými úrokovými sadzbami.

Čo čítať ďalej?

Dlhy v EÚ vs. USA – Ako sú na tom dve najsilnejšie svetové ekonomiky?


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZDARMA).

Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na krypto trhoch sú veľmi rizikové !!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Jaroslav Jarolím.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre