Ako 12-ročný investoval 1 000 dolárov do BTC, dnes je milionár

0

Ako z rozprávky. Erik Finman, 20 ročný študent má o blahobyt postarané. Podarilo sa mu to vďaka tomu, že ako 12-ročný investoval 1 000 dolárov do BTC, kedy sa jeho cena pohybovala okolo 10 – 12 dolárov. Kto je tento chlapec a aké sú jeho plány?

Stovky Bitcoinov

V posledných ôsmich rokoch rozšíril svoje BTC portfólio z približne 100 BTC (hodnota 1 000 dolárov v roku 2011) na takmer 450 BTC (hodnota približne 4,5 milióna dolárov v roku 2019). Svoju prvú investíciu uskutočnil vo veku 12 rokov, pričom milionárom sa stal vo veku 18 rokov. Teraz, vo veku 20 rokov investoval do konkurenčnej kryptomeny, o ktorej hovorí, že zničí kryptomenu Libra na Facebooku.

Finman kryptomeny objavil tak, že jeho starší brat ho po finančnej kríze v roku 2008 zobral na protest. Spomína si, že utekal pred políciou a videl muža oblečeného v tričku s motívom Bitcoinu a potom sa ho opýtal, čo je Bitcoin.

„Je ako hippie, človeče, myslím, že ukončí Wall Street, všetku korupciu a všetky zlé veci.“

Kto však je Erik Finman?

V máji 2011, vo veku 12 rokov, uzavrel Finman dohodu so svojimi rodičmi, aby mohol vynechať vysokú školu v snahe o neortodoxné vzdelávanie za predpokladu, že bude môcť úspešne investovať. Dohoda? Musel zmeniť hotovosť 1 000 dolárov, ktoré mu jeho babička dala na pôsobivý 1 milión dolárov. Finman neúnavne sledoval svoj cieľ a podarilo sa mu uspieť. Nákup BTC v hodnote približne 1 000 dolárov, keď cena bola len 12 USD za jednu mincu, ako aj množstvo ďalších digitálnych mien vrátane Etherea. Finman bol vo svojich cieľoch úspešný a vo veku 18 rokov sa stal milionárom. Čo sa však týka jeho pohľadu na Ethereum – z hľadiska budúceho potenciálu Etherea zostáva skeptický.

Plánuje vlastný Startup

Finmanove plány ho skutočne priviedli k tomu, že sa môže venovať vzdelávaniu mimo tradičnej vysokej školy. Zameriava sa na zriadenie Startupu, ktorý využíva kryptomeny a ktorý je určený zúčastniť sa na vývoji satelitu pre NASA. Jeho matka Lorna vysvetľuje, že Erik sa vydal veľmi jedinečnou cestou, ktorá mu vyhovovala. Je dôležité, aby si každý našiel ten správny vzdelávací systém, ktorý zodpovedá štýlu učenia dotyčnej osoby. Pre väčšinu je to tradičná škola a vysoká škola. Pre ostatných to tak však nie je.

Finmanovi sa podarilo niečo, čo sa podarí málokomu. Vďaka jeho prezieravosti alebo inštinktu, včas investoval do kryptomien, čo bolo nepochybne jeho najlepšie rozhodnutie v živote. Zrejme o ňom budeme ešte veľa počuť, keďže oblasti kryptomien sa chce aktívne venovať.

Čo čítať ďalej?

Únik ropy pri Brazílii môže spôsobiť obrovskú ekologickú katastrofu

Zdroj:
businessinsider.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre