Kryptomenové burzy a ich budúcnosť
Kryptomenové burzy a ich budúcnosť. Zdroj: Shutterstock.com/PixieMe

Kryptomenové burzy boli hlavnou témou v panelovej diskusii, ktorá sa konala počas Zebu Live, podujatia organizovaného spoločnosťou Zebu. Diskusie sa zúčastnili mnohí zainteresovaní účastníci trhu a vysvetlili súčasnú situáciu kryptomenových búrz počas klesajúceho trendu.

Do diskusie sa zapojili:

  • Diego Clerc z Binance
  • Michela Silvestri z Huobi
  • James West z Globe
  • Lee Erswell zo Swapsicle
  • Martini Guy ako odborník na úschovu kryptomien

Počas korekcie kryptomien, ktorá v mnohých prípadoch znamenala znehodnotenie 70 až 80 %, by každý očakával, že obchodovanie na burzách bude na ústupe. Diego Clerc z Binance sa k tejto téme vyjadril nasledujúco:

„Počas bearish trhu máme menšiu volatilitu, ale objem na Binance vzrástol na 3 bilióny dolárov, pričom väčšinovú časť výnosov burzy tvorí spotové obchodovanie, ale dobre sa darí aj pôžičkám a NFT, kde máme druhé miesto po OpenSea.“

Úvodná stránka Binance
Úvodná stránka Binance. Zdroj: Binance

Nie je to len prípad najznámejšej burzy na svete. Burza Huobi zaznamenala tiež vysoký nárast obchodovania, vysvetľuje Michela Silvestri. Ide o nárast hlavne na trhu s futures, ktoré využívalo až 80 % inštitucionálnych klientov burzy. Druhým najlepším produktom Huobi je program Earn, ktorý slúži na staking kryptomien a tiež požičiavanie.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Moc a vplyv kryptomenových búrz rastie. Majú sa investori toho obávať?

Burzy potrebujú regulácie

V diskusii ako sponzor podujatia vystúpil za spoločnosť Swapsicle aj Lee Erswell, ktorý povedal, že ako decentralizovaná burza sa zameriavajú na DeFi a budúcnosťou bude práve transparentnosť a decentralizácia.

Silvestri vysvetlila, že burzy pomáhajú sektoru web 3 vďaka investíciám do nových a inovatívnych projektov, ktoré robí Huobi, ale aj Binance s tokenom BNB. Martini pokračoval, že burzy sa predovšetkým starajú o zisky.

Burzy čaká v budúcnosti prísnejšia regulácia
Burzy čaká v budúcnosti prísnejšia regulácia. Zdroj: shutterstock.com/Alexander Supertramp

Jednou z hlavných tém bola aj regulácia kryptomenového sektoru. Kryptomeny sú pomerne mladé aktíva a stále je potrebná regulácia pre masové prijatie. Napríklad v Európe mnohé burzy nemôžu poskytovať futures pre maloobchodných zákazníkov. Binance a Huobi už dávno museli ukončiť tento produkt pre európskych zákazníkov.

Zdá sa, že centralizované burzy čaká v budúcnosti trend masovej adopcie. K tomu sú potrebné aj regulácie, ktoré sú čoraz prísnejšie hlavne za posledné roky. Napríklad, v počiatkoch stačilo bežnému obchodníkovi založiť si účet s heslom, no dnes opakovane musí splniť podmienky pre KYC.

Na to, aby tieto burzy zanikli, by museli vlády striktne zakázať ich činnosť. Súčasná situácia naznačuje, že trendom bude predovšetkým ich regulácia, nie zákaz. Centralizované burzy pravdepodobne na trhu zotrvajú ako neoddeliteľná súčasť, no môžeme očakávať stále prísnejšie regulácie.

Molo by ťa zaujímať: Banka Goldman Sachs varuje: akcie do konca roka klesnú ešte o 4 %. Klesať budú aj kryptomeny!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance