Bitcoin R.I.P.
Bitcoin R.I.P. Zdroj: shutterstock.com/MelnikovSergei

Zakladateľ Dogecoinu sa domnieva, že prípadný krach burzy Binance, najväčšej kryptomenovej burzy na svete, alebo emitenta stablecoinov Tether by mohol vážne destabilizovať celé odvetvie, ba až poslať celé odvetvie na dno a nikdy sa odtiaľ nedostať! Bývalý generálny riaditeľ Twitteru Jack Dorsey taktiež verí, že koniec kryptomien môže byť blízko.

Pád gigantov môže spôsobiť koniec kryptomien

Billy Markus, otec memecoinu Dogecoin, známy taktiež ako Shibetoshi Nakamoto, si myslí, že ak padnú spoločnosti Binance alebo Tether, budeme všetci svedkami konca celej tejto „hry.“

Softvérový inžinier tiež načrtol, že čoraz viac ľudí si začína konečne uvedomovať, že prílišná centralizácia je veľkou slabinou pre celé kryptomenové odvetvie.

„Každý, kto sa obáva kolapsu Binance a/alebo Tetheru, má dobrý dôvod. Ak sa niektorý z nich, alebo obaja zrútia, je to v podstate koniec hry. Je dobré, že viacerí z vás konečne prišli na to, ako to celé funguje a taktiež zistili, že centralizované burzy sú veľkou slabinou.“

Jack Dorsey bol taktiež jedným z tých, ktorí s Markusovým predpokladom súhlasili. Dorsey si myslí, že „takýto potenciálny krach bude nepochybne koncom celého tohto príbehu.“

Takmer každá kríza v minulosti vrátane nedávneho krachu FTX vyvolala vážny pokles na trhu a paniku medzi investormi. Neistota mnohokrát spôsobila aj to, že kritici vyhlásili Bitcoin za mŕtvy.

Napriek tomu, že „otec kryptomien zomrel“ už nespočetne veľakrát, prvá kryptomena je stále tu a neustále rozširuje svoju prítomnosť po celom svete, hoci o mnoho pomalšie ako to bolo pred rokom.

Mohlo by ťa zaujímať: Budeme svedkami ďalšieho krachu? Miliardový kryptomenový fond Grayscale má prvé problémy!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Binance.
Binance. Zdroj: shutterstock.com/ymcgraphic

Binance je momentálne bezkonkurenčne na prvom mieste

Mnohí očakávali, že kríza vyvolaná kryptomenovou burzou FTX spôsobí „domino efekt“ a stiahne so sebou aj ostatné burzy.

Binance, najväčšia kryptomenová platforma, však ubezpečila klientov, že jej bilancia je stabilná, a dokonca doplnila svoj Fond bezpečných aktív pre používateľov (SAFU) na 1 miliardu dolárov, aby ochránila zákazníkov v prípade núdze.

Okrem toho spoločnosť predstavila fond na obnovu odvetvia, ktorý by mohol pomôcť projektom v ťažkostiach počas turbulentných časov.

V súvislosti s nedávnymi udalosťami riaditeľ burzy CZ oznámil:

„S cieľom znížiť ďalšie negatívne účinky spôsobené FTX spoločnosť Binance vytvára fond na obnovu odvetvia, ktorý má pomôcť projektom, ktoré sú silné, ale momentálne sa nachádzajú v kríze likvidity.“

Bez ohľadu na toto rozhodnutie, ľudia vo veľkom začínajú hľadať pre svoje kryptomenové aktíva nový domov. Napríklad Trezor, český výrobca kryptomenových hardvérových peňaženiek, zaznamenal 300-percentný nárast príjmov z predaja za posledné dni!

Mohlo by ťa zaujímať: Investori majú strach! Sťahovanie kryptomien z búrz rapídne narastá

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance