Ak chcete nakupovať Bitcoin, je ideálny čas – dokazuje to indikátor so 100% historickou úspešnosťou!

0

Indikátor s veľmi presnými historickými údajmi naznačuje, že je ideálny čas na nákup Bitcoinu. Aktuálne sa pár BTC/USD pohybuje približne na úrovni 40 000 USD. Táto cena je podľa oscilátora pomeru Bitcoinu ku stablecoinu ideálna na vstup do obchodu. Keď sa na to pozrieme laicky, v podstate nakúpime aktívum po poklese jeho ceny. V tomto prípade sa predpokladá, že nová nižšia cena predstavuje výhodnú kúpu, pretože pokles predstavuje iba krátkodobý výkyv. Aktívum, teda Bitcoin, sa časom pravdepodobne odrazí a zvýši svoju hodnotu.

Populárny analytik Cole Garner v utorok na svojom Twitteri naznačil, že oscilátor pomeru Bitcoinu ku stablecoinu vykazuje jasný signál býkov.

Dôverovať presnému indikátoru, alebo vyčkať na signál veľrýb?

Spoločnosť MicroStrategy pred pár dňami oznámila investíciu 1,5 miliardy USD, ktoré budú s veľkou pravdepodobnosťou použité na nákup Bitcoinu. Medzi ďalšie pozitívne správy pre BTC s určitosťou patrí aj krok Elona Muska a investora Paula Tudora. Bitcoin po týchto medializovaných správach dosiahol nový support na úrovni 40 000 USD.

Oscilátor pomeru BTC ku stablecoinu teda v aktuálnej trhovej situácii nabáda traderov využiť túto obchodnú príležitosť, a to aj pri nových lokálnych maximách. Tento indikátor v podstate meria množstvo Bitcoinov na burzách v pomere s množstvom stablecoinov. Podľa analytika Garnera v prípade, že “moving average” (kĺzavý priemer) dosiahne spodnú hranicu (zelená farba na grafe), tak je ideálny čas pre vstup do obchodu.

Oscilátor pomeru BTC ku stablecoinom so zvýraznenými bodmi nákupu. Zdroj: Cole Garner / Twitter
Oscilátor pomeru BTC ku stablecoinom so zvýraznenými bodmi nákupu. Zdroj: Cole Garner / Twitter

Dôležitá informácia je, že tento indikátor od roku 2019 ani raz nezlyhal, čo sa týka zachytenia nákupných signálov Bitcoinu. Je teda extrémne presný.

Ki Young Ju, generálny riaditeľ monitorovacieho zdroja CryptoQuant, ktorý vyrába spomenutý indikátor, však naznačil, že môže nastať ďalší výpredaj. Na burze Bitfinex totiž prišlo ku veľkému počtu short pozícií veľrýb.

“Ak nastane ďalší pokles, príde zo strany Bitfinexu,” uviedol Ki na svojom Twitteri.

Nezrealizovaný objemový index BTC ku 11. júnu. Zdroj: Ki Young Ju / Twitter
Nezrealizovaný objemový index BTC ku 11. júnu. Zdroj: Ki Young Ju / Twitter

Pozitívny vplyv MicroStrategy, ktorému treba venovať pozornosť

Známy trader a spoluzakladateľ portálu Decentrader Filbfilb uviedol, že MicroStrategy naplánovala svoju investíciu s dokonalým načasovaním.

Generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy Michael Saylor naďalej pokračuje v pozitívnych vyhláseniach na Bitcoin, čím výrazne dopomáha k udržaniu pozície.

“Ak investujete 5% svojho portfólia do Bitcoinu, rozhodli ste sa investovať 95% svojho portfólia do aktív, ktoré sa demonetizujú Bitcoinom,” reagoval Saylor na Tudora.

Microstrategy získava 500 miliónov dolárov na ďalší nákup BTC

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.