Graf na dnes: kvalitné projekty na nákup v poklese

Analýzy Graf na dnes: kvalitné projekty na nákup v poklese
Graf na dnes: kvalitné projekty na nákup v poklese. Zdroj: https://www.shutterstock.com/Chinnapong
Freedum fighters PCBitmarkets

Kryptomenový trh je v ďalšom poklese a altcoiny dosahujú ceny, ktoré sme pri niektorých videli až dva roky dozadu. Keďže profesionálni obchodníci nakupujú vtedy, keď všetko klesá, pozrime sa dnes na niekoľko projektov, ktoré sa oplatí nakúpiť do dlhodobého držania.

Cardano (ADA)

Cardano netreba nejako zvlášť predstavovať. Ide o blockchain postavený na algoritme Proof of stake poskytujúci inteligentné zmluvy, sektor DeFi, nízke poplatky a možnosť tvorby decentralizovaných aplikácií na blockchaine. Sieť spopularizoval jej zakladateľ Charles Hoskinson. Hoci čelilo Cardano v posledných mesiacoch kritike zo strany kryptomenovej komunity, realita je taká, že ide o progresívny projekt, ktorý je vo vývoji, a to si, pochopiteľne, vyžaduje dlhší čas. On-chain dáta ukazujú opäť zvýšený záujem o token ADA. Podľa údajov o reťazci poskytnutých spoločnosťou Glassnode sa počet peňaženiek držiacich aktívum 30 dní alebo menej zvýšil o 186 %. Cardano je dnes svojho ATH takmer 80 % a obchoduje sa za 0,67 dolárov. Pokiaľ pôjde trh ďalej do korekcie, najbližší support má ADA 0,40 až 0,30 dolárov.

Graf: ADA/USD. 1D. Binance

Graf: ADA/USD. 1D. Binance. Zdroj: Tradingview

Cosmos (ATOM)

Ďalšou kvalitnou kryptomenou, o ktorej budeme s vysokou pravdepodobnosťou ešte počuť, je Cosmos. Cosmos vznikol ako reakcia na známe problémy v sektore blockchainu. Jeho cieľom je poskytnúť rýchle, lacné, škálovateľné a ekologické riešenia. Projekt vznikol už v roku 2014. Sieť funguje na algoritme Proof of stake, pričom používatelia, ktorí stakujú tvoje tokeny ATOM, tak pomáhajú udržiavať bezpečnosť v sieti. Cosmos je veľkým konkurentom projektov ako Polkadot, Solana, Fantom či Avalanche. Patrí medzi top projekty, ktoré v boji o prvenstvo medzi tzv. „zabijakmi Etherea” je medzi favoritmi. ATOM je dnes od svojho ATH vzdialený vyše 70 % a obchoduje sa za 14,23 dolárov. V rebríčku kryptomien podľa trhovej kapitálizácie je na 29. mieste.

Graf: ATOM/USD. 1D. Binance.

Graf: ATOM/USD. 1D. Binance. Zdroj: Tradingview

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: Prečo Bitcoin klesol a kde sa pokles môže zastaviť?

Near Protocol (NEAR)

Na projekt Near Protocol sme vás upozorňovali už dávnejšie v článku NEAR Protocol – projekt, ktorý sa oplatí dlhodobo sledovať. V článku sme zhrnuli všetky benefity a pozitíva siete. NEAR je projekt, ktorý len začína, no už teraz si získal pozornosť veľkých hráčov a inštitúcií. Tím, ktorý stojí za projektom, sa skladá z vyše 90 skúsených vývojárov z celého sveta, so skúsenosťami v spoločnostiach ako sú Meta (bývalý Facebook), Microsoft či Google.

Táto skutočnosť potvrdzuje, že máme pred sebou seriózny a progresívny projekt, ktorý je potrebné sledovať, keďže sa len rozbieha. NEAR je na 20. mieste v rebríčku kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Od svojho ATH je 50 % a v čase písania článku stojí 10,27 dolárov. Na grafe možno vidieť, že NEAR vytvára na rozdiel od ostatných alcoinov vyššie minimá.

Graf: NEAR/USD. 1D. Binance

Graf: NEAR/USD. 1D. Binance. Zdroj: Tradingview

Terra (LUNA)

Kto sledoval súčasné dianie okolo kryptomeny LUNA, je možno prekvapený, prečo je v tomto zozname aj tento token. Vysvetlenie je jednoduché: to, že niečo klesá, neznamená, že nejde o kvalitný projekt. Terra čelila kritike a závisti mnohých, keďže projektu sa veľmi darilo. Počnúc augustom 2021 projekt urobil zhodnotenie takmer 600 % (570 %), dostal sa do top 10 kryptomien podľa celkovej kapitalizácie. Jeho TVL patrilo na istý čas medzi tretie najväčšie. Stablecoin UST bol tretím najväčším decentralizovaným stablecoinom. Udalosti zo včera však viedli k poklesu tokenu LUNA o vyše 50 % a stablecoin UST stratil stabilitu a prepadol sa na hodnotu 0,64 dolára.

Graf: LUNA/USD. 1D. Binance

Graf: LUNA/USD. 1D. Binance. Zdroj: Tradingview

Problémy so sieťou nie sú vo svete kryptomien nič nové, keďže ide o pomerne mladé a rozvíjajúce sa odvetvie. Terra je v čase písania článku druhým najväčším držiteľom bitcoinov na svete a o LUNU prejavovali záujem aj veľké inštitúcie. Token je od svojho ATH 74 % a obchoduje sa za 29,9 dolárov. LUNA sa nachádza na supporte, v prípade ďalšieho poklesu môžeme vidieť oveľa väčšie cenové zrútenie.

Čítaj ďalej: Čo robiť, keď trh padá – 5 tipov a psychologických rád

txbOkazio mobil

Najčítanejšie články

1

Kórejci na Slovensku skončili. Veľká fabrika putuje do dražby

2

Veľký slovenský zamestnávateľ spustil nábor. Láka na vysoké platy a benefity

3

Dôchodky v roku 2025: Prichádzajú zásadné zmeny

4

Obyvatelia v tomto meste budú zúriť. Poslanci zvýšili dane aj o 200 %, sebe odklepli štedrý bonus

5

Invalidné dôchodky budú v roku 2025 vyššie. Pozrite si, koľko peňazí navyše dostanete

PR články

Warren Buffett vs. trhy: Prečo investičná legenda hromadí hotovosť?

Henrieta Balázsová  | 19. novembra 2024

Zatiaľ čo akciové trhy šplhajú na rekordné hodnoty, investori dychtivo sledujú, kam zamieria ich peniaze. Väčšina z nich verí v nekonečný rast, ale Warren Buffett, ikona investičného sveta, vsádza na opatrnosť.

Spoločnosť Warrena Buffetta mení stratégiu

Dosiahne Bitcoin hranicu 100-tisíc dolárov ešte do konca roka? Tu je odpoveď

Henrieta Balázsová  | 14. novembra 2024

Článok vznikol v spolupráci s XTB. V posledných týždňoch sa na kryptomenovom trhu zvyšuje optimizmus a investori sledujú, či Bitcoin a ďalšie digitálne meny môžu dosiahnuť nové cenové rekordy.