Fabio Panetta z ECB tvrdo zaútočil na kryptomeny. Štáty a banky by podľa neho mali zakázať kryptomeny a výrazne pritlačiť na skoré vydanie štátnych digitálnych mien. Nepáči sa mu ani veľký rast kryptomien a vysoká volatilita.
Najväčší útok na kryptomeny?
Fabio Panetta si nedal servítku pred ústa. V prejave na pôde Spojených štátov amerických predstaviteľ ECB vyzval na okamžité obmedzenie kryptomien a ich nahradenie štátnymi digitálnymi menami. Po dlhých rokov je to prvé vyjadrenie vysoko postaveného človeka, ktorý prirovnal kryptomeny k pyramíde, či Ponziho schéme.
„Kryptomenoví evanjelisti sľubujú raj na zemi pomocou iluzórneho rozprávania o neustále rastúcich cenách kryptomenových aktív na udržanie prílevu, a teda hybnosti poháňajúcej kryptomenovú bublinu. Ale zdanie klame. Sen Satoshiho Nakamota o vytváraní dôveryhodných peňazí zostáva len snom.”
Panetta ďalej tvrdí, že spľasnutie bubliny môže spôsobiť veľkú katastrofu pre veľa ľudí, ktoré zainvestovali do kryptomiena, a prídu tak o svoje úspory.
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Nepochopenie kryptomenového sveta?
Fabio Panetta presadzuje tvrdú politiku regulácie. A to aj napriek tomu, že samotný zakladateľ Bitcoinu a celá komunita presadzuje úplný iný názor a stotožňuje sa s volatilitou trhu. Inak by do kryptomenového sveta neprúdilo každý rok také veľké množstvo kapitálu a nerástol by dlhodobo o tisícky percent. Podobné vyjadrenia boli typické pre rok 2017, keď nebol kryptomenový svet taký známy a prebádaný politikmi a ekonómami. Od vtedy sa toho veľa zmenilo a iba málokto naďalej žije vo svete, podľa ktorého je Bitcoin podvodom.
Prečítaj si aj: 3 bezpečné a dlhodobo stabilné kryptomeny, ktoré by mal držať každý investor