Tether pridal na svoju čiernu listinu ďalšie tri ethereové adresy, medzi ktorými je stablecoin USDT v hodnote 150 miliónov dolárov.
Ako centralizovaná spoločnosť môže Tether uviesť na čiernu listinu adresy, o ktorých sa domnieva, že sú zapojené do zločinu a prania špinavých peňazí. Môže dokonca uviesť aj akýkoľvek iný dôvod, ktorý si zvolí.
Toto je prvýkrát, čo Tether zaradil na čiernu listinu adresu v roku 2022. Minulý rok pridal na čiernu listinu 312 adries. Dokopy ich pridal 563 od 28. novembra 2017.
Tether neodhalil, prečo sa tieto tri nové adresy dostali na čiernu listinu. Využil však svoju moc na to, aby na čiernu listinu zaradil adresy zapojené do kybernetických útokov a vyšetrovania orgánov činných v trestnom konaní. Po hacknutí Kucoinu v septembri 2020 Tether zmrazil približne 35 miliónov USDT, aby zabránil hackerom zarábať na ich krádeži.
Pre zaradenie na čiernu listinu môžu existovať aj „preventívne dôvody”. Ide napríklad o spojenie s podvodmi, ktoré CIO Eric Wall z Arcane Asset označil za dôvod samostatného zmrazenia Tetheru v roku 2020.
Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.
Prečítaj si tiež – Horúca novinka od Coinbase – plánujú ponúkať obchodovanie s derivátmi
Môže byť Tether nahradený?
Obavy z nedostatočnej decentralizácie môžu byť faktorom, ktorý vedie k prijatiu stablecoinu TerraUSD (UST) stablecoinového blockchainu Terra. V súčasnosti je to štvrtý najväčší stablecoin s trhovou kapitalizáciou 10,6 miliardy dolárov. Trhová kapitalizácia decentralizovaného vyzývateľa však stále zaostáva v porovnaní s USDT, čo je celkovo štvrtá najväčšia kryptomena s trhovou kapitalizáciou 78,5 miliardy dolárov.
Do Kwon, zakladateľ blockchainu Terra, tweetoval v reakcii na správy o akciách Tetheru, že neexistuje spôsob, ako zaradiť adresy UST na čiernu listinu.
Mohlo by ťa zaujímať – Podľa tejto metriky sú ťažiari v zóne masívnej akumulácie BTC a nechcú predávať