SPRÁVY – Hyperbitcoinizácia nablízku – Čo to znamená pre BTC? – Koronavírus ničí ekonomiku, v Amerike krachujú banky

BitmarketsBitmarkets

Len nedávno sa v správach objavila informácia, že prvá banka v Amerike skrachovala. Nezvládla nápor ekonomickej krízy a musela byť zatvorená. Lenže?

Na našom YouTube kanáli BitLink vyšla víkendová analýza trhu. Mrknite na ňu, a ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber našich videí.

(článok pokračuje pod videom)

Hyperbitcoinizácia nablízku – Čo to znamená pre BTC?

Hyperbitcoinizácia je pojem, s ktorým sa budeme postupne stretávať častejšie. S príchodom veľkej ekonomickej krízy prichádza na rad tieňová ekonomika. Bitcoin je alternatívne platidlo a zároveň aj kryptomena, ktorá nemá žiadny súvis s dolárovou ekonomikou. Áno, cena krátkodobo spadla a veľa špekulantov si začalo myslieť počas minulého mesiaca, že je vymretý. Ale toto sú štandardné pohyby na trhu, ktoré Bitcoin zaznamená na dennej báze. Z dlhodobejšieho pohľadu mu môže kríza nepochybne pomôcť.

Viac info nájdete v tomto článku (v EN)

Koronavírus ničí ekonomiku, v Amerike krachujú banky

Len nedávno sa v správach objavila informácia, že prvá banka v Amerike skrachovala. Nezvládla nápor ekonomickej krízy a musela byť zatvorená. Lenže? Počas včerajšieho dňa v štáte Nebraska padla pod tlakom recesie ďalšia banka. Tento krach môže už čoskoro spustiť domino efekt podobný tomu, aký bol v roku 2008. Po krachu jednej banky sa takmer úplne rozpadla celá svetová ekonomika. Problém nemajú len tieto inštitúcie, niekoľko ďalších veľkých Amerických firiem počas minulého týždňa skončilo v konkurze, alebo museli prepustiť veľkú časť zamestnancov.

Aktuálne dianie okolo koronavírusu môže sledovať na tomto odkaze.

Bitcoin prerazil 7 000 dolárov!

Bitcoin sa konečne takmer po mesiaci opäť obchoduje za vyššie ako 7 000 dolárov. Je to veľmi pozitívna správa pre všetkých krypto nadšencov. Ešte nedávno sa špekulovalo nad veľkým cenovým prepadom k 2 000 USD. Nepriaznivý scenár sa nakoniec zatiaľ nenaplnil. Avšak netreba sa zase radovať. Nie je zaručené, že niekedy v priebehu nasledujúcich mesiacov sa tam nemôže dostať. Všetko je možné. Na opačnej strane sila býkov vyzerá dostatočná na to, aby sa cena vrátila späť na 10 000 USD.

Viac o možnom bullish scenári sa dočítate v tomto článku: Môže cena Bitcoinu po halvingu dosiahnuť 70 000 $?

Veľryby sa prebúdzajú

Za viac ako dekádu odkedy je Bitcoin na scéne sme si už na jeho pomerne veľkú volatilitu určite zvykli. O tom, že cenové pohyby a skoky Bitcoinu naozaj „stoja za to,” nás presvedčilo najmä obdobie medzi septembrom 2017 a decembrom 2017, kedy došlo k obrovskému rastu ceny všetkých kryptomien. Počas roka 2019 ale Bitcoin prakticky zastal. Žiadna volatilita, málo silných fundamentov a veľa čudných a nárazových pohybov. Presne v takýchto burzových podmienkach sa veľmi ťažko obchoduje. Pokiaľ sa však prebudia whales, môže to byť raj pre traderov. Zároveň sa dá očakávať podobný rast, aký bol v roku 2017.

Bitcoin bude po halvingu stáť 90 000 $

Halving už o jeden mesiac! Aký bude mať vlastne vplyv na cenu? Toto sú veľmi časté otázky, ktoré sa spomínajú v krypto komunite. Veľa analytikov a traderov má na to rôzne názory. PlanB tvrdí, že cena už čoskoro bude atakovať 70 000 USD. Niektorí traderi očakávajú rast až na 100 000 USD. Po novom si nemecká banka myslí, že sa bude obchodovať za 90 000 USD. Scenáre sú to pozitívne. Majú však aj nejaký reálny základ? Halving je silná fundamentálna udalosť, ktorá zatiaľ vždy v histórii existencie BTC mala vplyv na cenu. Okamžite po znížení odmien pre minerov začala cena rapídne rásť, až kým nedosiahla ATH.

Máte záujem o nezávislé spravodajstvo? Sledujte nás na facebooku a prihláste sa na odber notifikácií. Nenechajte si ujsť novinky zo sveta a z kryptomien!

TOP nemecká banka – Bitcoin bude po halvingu stáť 90 000 $

txbBest Wallet mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.