[ALTCOIN HUNT 3]: Reserve Protocol a spása Venezuely

BitmarketsBitmarkets

V dnešnom diele sa pozrieme na jeden z najčerstvejších projektov na kryptomenovom trhu: Reserve Protocol. Dostupný je momentálne výhradne na burze Huobi, a to necelých 24 hodín. Ide o potenciálneho konkurenta projektu Maker (MKR), ktorý momentálne zaslúžene okupuje 21. priečku market ranku.

Prvý krok pre krypto: Stabilná decentralizovaná mena

Hlavnou víziou projektu Reserve je vytvoriť skutočne decentralizovanú a zároveň stabilnú menu, na ktorú sa budú môcť obrátiť investori chrániaci svoj kapitál, ako aj napríklad občania krajín, ktorých meny prechádzajú hyperinfláciou. Venezuela je napokon pre Reserve Protocol prvým trhovým terčom.

Kryptomeny sa deň odo dňa stávajú silnejšou trhovou silou, schopnou v dobrom slova zmysle narušiť momentálne zastarané monetárne systémy. Zároveň však môžu byť spásou a bezpečným prístavom behom období krachov a menových kolapsov. Aby však kryptomeny mohli manifestovať svoju silu v konečnej podobe, je potrebné, aby na trhu existovali stabilné a dôveryhodné kryptomeny.

O stabilných kryptomenách je počuť čoraz viac a vyzerá to, že po kauze Tether je práve teraz ten pravý čas na nástup nových a silnejších hráčov.

Ako dosiahnuť stabilnú kryptomenu? 3 fázy Reserve Protocol

Reserve Protocol počíta s tým, že dostatočnú úroveň decentralizácie nie je možné dosiahnuť hneď po štarte. Sieť Reserve Protocol sa bude vyvíjať k decentralizácii behom nasledujúcich troch fáz:

  • Centralizovaná fáza: V prvej fáze bude Reserve Protocol podložený “klasicky” americkým dolárom, ktorý budú držať vybrané strany.
  • Decentralizovaná fáza: Behom druhej fáze bude bude Reserve token podložený neustále sa meniacim a prispôsobujúcim sa „košíkom” aktív (kryptomeny, americké doláre, euro, akcie…). Pomocou protokolu sa aj napriek variabilným aktívam zachová stabilita Reserve tokenu.
  • Nezávislá fáza: Tu už Reserve token nemá potrebu akejkoľvek konexie s dolárom. Nastáva stabilizácia kúpnej sily Reserve tokenu nezávisle od pohybu hodnoty dolára.

3 fázy, 3 Reserve tokeny

Dôležitým bodom pre investorov aj ostatných je rozoznať, že projekt Reserve využíva tri rôzne tokeny:

  1. Reserve token (RSV) – stabilná kryptomena, ktorú môžu osoby držať za účelom uchovania hodnoty alebo míňania, rovnako ako klasický fiat.
  2. Reserve Rights token (RSR) – RSR bude zaujímať skôr investorov. Ide o pohyblivú kryptomenu, ktorá slúži na facilitáciu stability RSV.
  3. Vedľajšie tokeny – ostatné aktíva držané v smart kontrakte Reserve, ktoré slúžia na účel najlepšie porovnateľný so zlatom, ktoré ešte pred vznikom fiatu podkladalo hodnotu dolára. Vedľajšie tokeny sú teda v podstate tokenizovanými komoditami z reálneho sveta. Reserve protokol je špeciálne navrhnutý tak, aby držal presne toľko tokenizovaných hodnôt, aby bola podložená 100 % hodnota všetkých Reserve tokenov.
Reserve Tokenomy

Zdroj: https://twitter.com/reserveprotocol

Kto stojí za Reserve Protocolom?

CEO spoločnosti je Nevin Freeman. Nevin je skúseným podnikateľom stojacim za vznikom troch veľkých spoločností. Jeho misiou je riešenie správnej koordinácie ľudstva, aby sme mohli dosiahnuť čo najväčší potenciál.

CTO Matt Elder je architektom implementácie samotného Reserve protokolu. V minulosti pracoval ako jeden z hlavných inžinierov pre Google, Quixey, Linux a Standard Base (IBM).

Spoluzakladateľ projektu Miguel Morel je rovnako sám osebe kapacitou. Má prechádzajúcu skúsenosť ako vývojár SaaS machine-learning nástrojov pre e-shopy a vypĺňacie centrá pre platformy Amazon, Alibaba a TaoBao.

Kto investuje do Reserve Protocolu?

Nemenej zaujímavá je aj finančná základňa prvých investorov projektu Reserve.

reserve token coinbase

zdroj: https://twitter.com/search?f=tweets&q=%24rsr&src=typd

Medzi hviezdne zmienky rozhodne patrí burza Coinbase, ktorá patrí medzi jedných z najsilnejších hráčov v dnešnom kryptomenovom trhu.

Hviezdnym angel investorom stojacim za projektom Reserve je tiež Sam Altman. Medzi prechádzajúce Samove investície patria napríklad Airbnb, Stripe, Reddit, Pinterest či Change.org.

Veľa pozornosti si tu vyslúžil aj Peter Thiel, spoluzakladateľ PayPal.

Angel investorov a spoločností investujúcich do projektu Reserve je viac než 40, spomeňme si teda len v rýchlosti tých najzaujímavejších:

Crypto Lotus, PreAngel, Blocktower, Neo Global Capital, Velorum Capital, Arrington XRP Captial, Digital Currency Group a ďalší…

Záver

Trend stabilných kryptomien je na vzostupe a rozhodne stojí za to ho sledovať. Bude Reserve Protocol jedným z projektov, ktoré na trende kapitalizujú a prinesú do trhu niečo zmysluplné? Na to si ešte budeme musieť počkať. Avšak, ako sami vidíte, určitá nádej tu dozaista je…

*Seriál Altcoin Hunt je nezávislým súborom informácií, ktorý v žiadnom prípade nemá slúžiť ako finančné poradenstvo alebo nabádanie k nákupu akýchkoľvek kryptomien.

Nenechajte si ujsť ďalšie diely seriálu Altcoin Hunt: sledujte nás na FacebookuInstagrameTwitteri alebo YouTube!

Čítajte ďalej:

[ALTCOIN HUNT] BOLT – Krypto YouTube pre Afriku a Áziu – Oplatí sa nakúpiť?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Filip.

txbOkazio mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.