Qtum uzavrelo partnerstvo s Amazonom a zvažuje nový typ konsenzu

BitmarketsBitmarkets

Dostať svoj produkt do povedomia širokej verejnosti a upútať na seba pozornosť je pri dnešnom počte kryptomien a pri pretrvávajúcom bear markete nanajvýš dôležité. Jednou z možností, okrem technologického rozvoja, je aj nadväzovanie spoluprác. Len nedávno tak urobil Tron, ktorý začal spolupracovať s IT spoločnosťou Baidu. Teraz oznámila zaujímavú spoluprácu aj ďalšia kryptomena – Qtum.

Amazon Web Service

Qtum, kryptomena zameriavajúca sa na inteligentné kontrakty a využívajúca konsenzus Proof of Stake (PoS), oznámila spoluprácu so spoločnosťou Amazon Web Service (AWS). Tá sa zameriava na poskytovanie cloud computingu. Cieľom kooperácie má byť ponuka služby typu Blockchain-as-a-Service (BaaS), ktorá bude s pomocou interných protokolov siete Qtum poskytovať blockchainové riešenia pre rôzne podniky, firmy a inštitúcie.

Súčasťou služby bude aj platforma pre vývoj inteligentných kontraktov. Tá bude k dispozícii priamo na cloude AWS, čo vývojárom umožní rýchlo a efektívne vytvárať a spravovať tieto typy kontraktov. Súčasťou dohody je aj využívanie Amazon Machine Image (AMI) – špeciálneho typu virtuálneho zariadenia.

Podľa slov marketingového riaditeľa spoločnosti Qtum, Johna Scianna, ide o prvý typ spolupráce, v ktorej sa technológia blockchain s otvoreným zdrojovým kódom dostane na platformu AWS.

Mohlo by vás zaujímať:  Základný prehľad algoritmov, na ktorých stoja kryptomeny

9 % nárast verzus 97 % pokles

V súvislosti so spomenutým oznámením nového partnerstva posilnila kryptomena Qtum svoju hodnotu počas písania tohto článku takmer o 9 %, jej cena teda vzrástla na 3,99 USD. Aj napriek aktuálnemu rastu však stále patrí medzi projekty, ktoré bear market zasiahol vo vysokej miere. Od svojho all-time-high, kedy sa začiatkom januára 2018 cena tohto projektu pohybovala mierne nad úrovňou 90 USD za 1 QTUM, klesla takmer o 97 %.

SCAR s variabilným časovaním nových blokov

Spoločnosť Qtum navrhla nový algoritmus konsenzu nazvaný SCAR, ktorý by mohol výrazne skrátiť čas transakcií. Podľa slov vývojárskeho tímu SCAR dokáže nájsť rovnováhu medzi používateľskou skúsenosťou (user experience) a úsporou zdrojov. Tým pádom bude prevod efektívnejší a flexibilnejší než iné algoritmy. SCAR by v podstate umožňoval nastavenie intervalov schvaľovania jednotlivých blokov v závislosti od transakčného zaťaženia siete.

SCAR by zároveň priniesol viaceré výhody. Okrem rýchlych transakčných časov pre používateľov by to znamenalo aj menší nárok na supernody, ktoré v čase nízkeho objemu transakcií v sieti poskytujú svoje služby v podobe priestoru na disku zbytočne.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Na záver ešte pár slov o samotnej kryptomene. Qtum je decentralizovaný projekt s otvoreným zdrojovým kódom, ktorého cieľom je ponúkať decentralizované aplikácie a inteligentné kontrakty. Aktuálne funguje na algoritme konsenzu Proof of Stake (PoS).

Jeho oficiálne spustenie začalo v marci minulého roku, kedy počas ICO, ktoré bolo naplánované na 30 dní, vyzbierali viac ako 15 miliónov dolárov. Z tejto sumy získali prvých 10 miliónov už za 90 minút!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ethereumworldnews.com
unhashed.com
qtum.org

Pepe Unchained PCCrypto All Stars mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.