V súčasnej dobe je obava z bezpečnosti jednou z prekážok, ktoré stoja v ceste k väčšiemu počtu investorov. Preto je potrebné sledovať vývoj v tejto oblasti. Jedna taká platforma, umožňujúca prehľad bezpečnosti jednotlivých kryptomien, bude hlavným bodom tohto článku.
Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michal.
Transparentnosť, decentralizácia a anonymita. Tak by sa dali nazvať jedny z hlavných pilierov myšlienky, ktorá stojí za vznikom kryptomien. A práve na anonymitu dokázali kryptomeny prilákať veľa nadšencov. Tí si môžu teraz veľmi jednoducho overiť, či ich obľúbená mena nespadá do kategórie menej bezpečných.
The Privacy Coin Matrix – zoznam najbezpečnejších mien a ešte viac
Prehľad o dianí je jednou z dôležitých vecí pri rozhodovaní o investovaní do kryptomien. Je treba vedieť, či je vklad peňazí do danej platformy bezpečný. A práve preto prichádza The Privacy Coin Matrix. Ide o zdieľanú tabuľku Google Docs, v ktorej sú spísané tie najvýznamnejšie a najznámejšie kryptomeny, ktoré sú zoradené podľa ich bezpečnosti a ochrany súkromia. Nadšenci a potenciálni či súčasní investori do krypta si tak môžu pohodlne a jednoducho zistiť, ktoré kryptomeny majú silnú ochranu súkromia a zabezpečenie, a to od Bitcoinu až po menej známe meny ako napríklad Zcoin alebo Bitcoin Dark (BTCD). Posledná zmienená je jednou z dvoch zalistovaných kryptomien, ktoré cielia predovšetkým na súkromie. Tou druhou je Boolberry (BBR).
Tabuľka však disponuje množstvom ďalších užitočných funkcií. Skladá sa celkom zo štrnástich stĺpcov, ktoré poskytujú napríklad odkaz na detaily a históriu danej kryptomeny, typ blockchainu, technické špecifikácie coinov, cez škálovateľnosť či súčasnú trhovú situáciu až po detailné informácie o zabezpečení a súkromí.
Mohlo by vás zaujímať: 4 nové blockchainové projekty
Škálovateľnosť, peňaženky a mnoho ďalšieho
Za zmienku tiež stojí sekcia Škálovateľnosť. Umožňuje prezretie súčasného stavu škálovateľnosti konkrétnej kryptomeny, ak je teda zalistovaná v tabuľke. Zobrazuje, či škálovateľnosť prebieha pomocou forkov, alebo či sa očakáva implementácia Lightning Network.
Ďalej je možné zobraziť, či daná kryptomena disponuje vlastnou peňaženkou, resp. či je podporovaná na rôznych online či hardvérových peňaženkách. Existujú však kryptomeny, ktoré sa príliš veľkej podpore kryptopeňaženiek netešia. Reč je napríklad o Phore, Zoin, Colossus alebo Spectrecoin.
Záver
Bezpečnosť je pri investovaní do kryptomien veľmi dôležitá. Je teda len dobre, že existuje platforma, ktorá záujemcom umožní väčší prehľad (napríklad o ich obľúbenej kryptomene) a navyše vo veľmi jednoduchom prostredí. A nie je jedinou. Na poli blockchainových projektov vzniká množstvo zaujímavých nápadov a platforiem pre posilnenie bezpečnosti krypta. Tým z vás, ktorých The Privacy Coin Matrix zaujal, odporúčame tento web navštíviť. Odkaz nájdete pod článkom.
Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli:
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.
Zdroj:
news.bitcoin.com