Wall Street. Aj napriek značnému skepticizmu, ktorý v minulosti na adresu kryptomien z Wall Streetu zaznieval, sa tento trend v poslednom čase mení k lepšiemu. Ani napriek tomu však nedošlo k očakávanému nárastu cien na kryptoburze a Bitcoin dokonca klesá. Poďme sa pozrieť, prečo to tak je.
Originál článku v českom jazyku nájdete tu.
Krypto a Wall Street. Dlhodobá bitka, ktorá sa v poslednom čase obracia skôr na stranu mieru a spolupráce. Obzvlášť potom, čo vyšla správa o tom, že množstvo investorov tajne do kryptomien a blockchainu investuje. Medzi nimi bol tiž jeden z najväčších odporcov kryptomien Goldman Sachs, ktorý nedávno oznámil, že bude ponúkať Bitcoin futures.
Odporúčame si prečítať: Goldman Sachcs začne obchodovať s Bitcoin futures.
A nie je jedinou investičnou spoločnosťou, ktorá sa postupne prehryzáva ku kryptu. Napríklad Intercontinental Exchange, vlastník new yorskej burzy, skúma možnosti bitcoin swapov pre investorov na inštitucionálnej úrovni. Tieto kroky by mohli pomôcť otvoriť dvere prílivu investorov a tým navýšiť cenu kryptomien, predovšetkým Bitcoinu. Zatiaľ sa tak však nedeje. Ceny BTC padajú napríklad i napriek novým kryptoinvestorom, ako je Bloomberg v spolupráci s Galaxy Digital Capital Management.
Stojí strach z bezpečnosti v ceste nárastu cien kryptomien?
Zabezpečenie kryptomien je jednou z najdôležitejších otázok potencionálnych investorov. V minulosti už došlo k množstvu krádeží a prienikom hackerov do hlbín majetkov investorov na rôznych burzách. Burzy totiž väčšinou nevedia, ako tieto majetky zabezpečiť.
Každá spoločnosť či banka, ktorá plánuje sprostredkovávať transakcie s kryptoaktívami, tak čelí dôležitej otázke: ako ich ochrániť a „skladovať”? Okrem iného sa tiež obávajú ich zneužitia v nelegálnych činnostiach, ako v minulosti prehlásil Jes Staley, CEO Barclays, teda jednej z najvýznamnejších britských finančných inštitúcií.
„Kryptomeny sú pre nás veľkou výzvou. Na jednej strane ide o veľmi pokrokovú technológiu, ktorá môže značne zlepšiť finančné technológie, na druhej strane existuje možnosť, že budú využívané na činnosti, s ktorými nechce mať banka nič spoločné,” hovorí CEO Barclays Jes Staley.
Záver
Ako môžeme vidieť, Wall Street sa pomaly, ale isto obracia na pozitívnu vlnu kryptomien. No, pozitívnu je možno silné slovo, povedzme teda skôr „menej skeptickú vlnu”. Problémy pre nich predstavuje predovšetkým strach z krádeží a taktiež neistá situácia panujúca okolo postoja vlád a regulačných úradov. A aj keď je podiel investícií vlkov z Wall Street do kryptomien mnohonásobne vyšší než predtým, ceny BTC idú v posledom čase skôr dole. Na druhej strane je však potrebné sa zamyslieť nad tým, že jeho cena by mohla byť bez pomoci investorov z Wall Streetu ešte nižšie. Rozhodne je dobré, že sa investori prestávajú kryptomien báť a zdá sa, že ich vzťah k nim sa bude skôr zlepšovať. Uvidíme, čo nám v budúcnosti prinesú nové blockchain projekty zamerané na vyššiu bezpečnosť a tiež tohtoročné pripravované regulácie.
Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Tiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.
Naše najnovšie video
Zdroj: qz.com