Top stablecoiny strácajú paritu – pád USDC vyvoláva na kryptomenovom trhu paniku

Novinky Stablecoiny stratili paritu
Stablecoiny stratili paritu. Zdroj: shutterstock.com/Neirfy
BitmarketsBitmarkets

V roku 2022 sme boli svedkami najväčšieho krachu stablecoinu UST. Nedávne udalosti spojené so skrachovanými bankami Silvergate a Silicon Valley Bank (SVB), dali do pohybu aj stablecoiny, ktoré za posledný týždeň stratili kurz jedného dolára. Podľa správy News Bitcoin je to zapríčinené spoločnosťou Circle a ich stablecoinom USDC.

Nedávno sme vás informovali o problémoch v banke SVB, ktorá patrila ku 20 najväčším bankám v USA. Spoločnosť Circle, ktorá je emitentom stablecoinu USDC oznámila, že v SVB držala 3,3 miliardy dolárov. Táto správa okamžite spustila vlnu zbavovania sa USDC a stablecoin sa extrémne odklonil od svojej parity. Netrvalo dlho a pripojili sa aj ďalšie stablecoiny.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ktoré stablecoiny mali najväčšie problémy?

Obchodné platformy ako Coinbase, Crypto.com alebo Binance okamžite reagovali pozastavením obchodovania s USDC, ktorý sa prepadol až na úroveň 0,88 dolára 11. marca 2023.

Počas rovnakého dňa klesli podľa údajov z CoinMarketCap aj nasledujúce známe stablecoiny:

  • DAI – 0,90 dolára
  • Frax – 0,89 dolára
  • USDD – 0,92 dolára
  • FEI – 0,90 dolára

Najväčší stablecoin na svete Tether (USDT) nezaznamenal pokles ale naopak narástol na kurz 1,02 dolára, zatiaľ čo BUSD nevytvoril žiadne významné výkyvy.

USDC klesol pod paritu

USDC klesol pod paritu. Zdroj: CoinMarketCap

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Diverzifikácia je jediná cesta

V čase písania článku sa stablecoiny opäť vrátili ku kurzu blízko 1 dolára, no podobné udalosti hovoria jasne. Stablecoiny sú vysoko citlivé a dokážu zaznamenať takú volatilitu, ako akákoľvek kryptomena, ktorá nemá fixný kurz. Preto by držitelia týchto mincí mali zvážiť čo najväčšiu diverzifikáciu. Z tohto dôvodu nie je prekvapivé, že regulácie sa budú zameriavať práve na túto oblasť kryptomien, o čom sme vás informovali v článku Dajte si pozor, ak držíte stablecoiny. Regulácie sa ich dotknú najviac.

Na túto tému sme napísali aj ďalšie články, ktoré vám odporúčame prečítať:

Freedum fighters PCOkazio mobil
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.

Najčítanejšie články

1

Kórejci na Slovensku skončili. Veľká fabrika putuje do dražby

2

Populárna pochúťka je toxická. Slovenské reťazce ju sťahujú z predaja

3

Veľký slovenský zamestnávateľ spustil nábor. Láka na vysoké platy a benefity

4

Obyvatelia v tomto meste budú zúriť. Poslanci zvýšili dane aj o 200 %, sebe odklepli štedrý bonus

5

Slovensko sa ocitlo na čele nelichotivého rebríčka: Desivá realita slovenských pracujúcich

PR články

Warren Buffett vs. trhy: Prečo investičná legenda hromadí hotovosť?

Henrieta Balázsová  | 19. novembra 2024

Zatiaľ čo akciové trhy šplhajú na rekordné hodnoty, investori dychtivo sledujú, kam zamieria ich peniaze. Väčšina z nich verí v nekonečný rast, ale Warren Buffett, ikona investičného sveta, vsádza na opatrnosť.

Spoločnosť Warrena Buffetta mení stratégiu

Dosiahne Bitcoin hranicu 100-tisíc dolárov ešte do konca roka? Tu je odpoveď

Henrieta Balázsová  | 14. novembra 2024

Článok vznikol v spolupráci s XTB. V posledných týždňoch sa na kryptomenovom trhu zvyšuje optimizmus a investori sledujú, či Bitcoin a ďalšie digitálne meny môžu dosiahnuť nové cenové rekordy.