O reguláciách v kryptosvete sa zväčša píše v negatívnom svetle. Ale ak sú regulácie jasne definované a citlivo nastavené, môžu naopak mať pozitívny efekt. Dokazuje to najnovší výskum spoločnosti Morgan Stanley, ktorého závery zverejnil Business Insider v nedeľu 29. apríla.
Viac o reguláciách sa dozviete na našich stránkach.
Najväčšie objemy obchodov
Tím výskumníkov spoločnosti Morgan Stanley, vedený analytičkou Sheenou Shah, uskutočnil štúdiu kryptobúrz naprieč všetkými krajinami. Výskum sa konal na základe údajov z Coinmarketcapu a informácií o registrácii spoločností uvedených na webových stránkach príslušných búrz.
Piatimi najväčšími krajinami podľa objemu kryptoobchodu sú Malta, Belize, Seychely, USA a Južná Kórea.
Jedným z hlavných výsledkov štúdie bola zjavná nezrovnalosť v údajoch z Malty a Belize. Obe krajiny sú na prvom a druhom mieste na svete podľa objemu obchodu, ale len 22. a 24. podľa počtu registrovaných spoločností.
Podľa výskumníkov tento zdanlivý rozpor je vysvetlený skutočnosťou, že tieto relatívne malé krajiny v skutočnosti hostia dve najväčšie burzy podľa objemu obchodovania. Binance sa presťahovala z Hongkongu na Maltu a OKEx, v súčasnosti druhá najväčšia burza podľa údajov Coinmarketcapu, je oficiálne registrovaná v Belize.
Najväčší počet búrz
Výskum určil aj poradie krajín podľa počtu kryptobúrz: Spojené kráľovstvo, Hongkong, USA, Singapur a Turecko.
Pozoruhodná je skutočnosť, že Spojené kráľovstvo, napriek tomu, že je krajinou, v ktorej sa v súčasnosti nachádza najväčší počet búrz, má iba jedno percento celkového objemu obchodov.
Celkovo Shah dospela k záveru, že priaznivosť miestnych regulácií obchodu s kryptomenami je jedným z hlavných faktorov, ktoré kryptoburzy zohľadňujú pri rozhodovaní o tom, v akej krajine sa majú zaregistrovať.
Dodala, že na to, aby bola krajina atraktívna, nestačí, by bola zhovievavá, ale skôr by mala mať dobre definované regulácie. Teda súbor zákonov, ktoré by mali spoločnosti dodržiavať pri manipulácii s kryptomenami, aktívami zákazníkov, politikami AML, daňami atď. To potom znamená, že burzy vedia, čo majú očakávať a môžu plánovať do budúcnosti. Nízke dane pritom predstavujú ďalšiu výhodu.
Môže vás zaujímať: [NÁZOR] Čaká nás v roku 2018 ďalšia krypto-mánia?
Záver
Výskum spoločnosti Morgan Stanley poskytol zjavné dôkazy, že aktívny vývoj právneho rámca na Malte prináša očakávané ovocie. Tieto výsledky sú v súlade so skúsenosťami Malty, ktorej vláda nedávno oznámila, že prijíma priaznivý postoj voči kryptospoločnostiam. Môžeme pokojne povedať, že rozumné regulácie nebudú brzdou kryptomien, ale naopak, môžu podporiť ich ďalší rozvoj.
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek Návod nájdete tu. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.
Zdroj: https://cointelegraph.com