Správy.
Správy. Zdroj: shutterstock.com/TeroVesalainen

Cena Etherea by mohla do konca roku narásť na 2 500 USD – Podvod s napodobením Twitter účtu CEO Telegramu Pavla Durova – Novozélandská banka s IBM vyvinula blockchainové riešenie platieb – Warren Buffet kryptomenám stále neverí – Indická kryptoburza ponúka trading 23 kryptopárov bez poplatku – Poloniex zmrazí obchodovanie s Monerom a nebude podporovať fork – Binance bude investovať 15 mil. USD na Bermudách – Správca aktív skrachovanej Mt. Gox sa pravdepodobne chystá k ďalšiemu veľkému predaju – Polícia v Dubaji zatkla podozrivých z ozbrojenej lúpeže BTC v hodnote 1,9 milióna USD

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

Správa dňa

“Predpokladá sa, že cena Etherea sa v tomto roku výrazne zvýši a do konca roku 2018 by mohla dosiahnuť až 2 500 USD. Ďalšie zvýšenie by mohlo prísť v rokoch 2019 a 2020,” uviedol Nigel Green, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti deVere Group v e-maili spoločnosti MarketWatch. CCN.com (v EN)

Kryptomeny a ICO

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Telegram Pavel Durov 28. apríla oznámil na Twitteri, že v aplikácii pre zasielanie správ dochádza v oblasti Európy k výpadkom. Durovov tweet upútal pozornosť podvodníkov, ktorí skopírovali jeho Twitter účet a vydávajúc sa za neho ponúkali užívateľom tokeny zdarma po prihlásení do ich peňaženiek, ako “poďakovanie za podporu”. Cointelegraph.com (v EN)

Tip redakcie: Ako poznať podvodnú kryptomenu 

Biznis

Najväčšia banka Nového Zélandu ANZ s technologickým partnerom IBM úspešne vyvinula blockchainové riešenie, ktoré bude slúžiť ako “jediný zdroj pravdy” pre poisťovne a maklérov. CCN.com (v EN)

Warren Buffett naďalej zostáva notoricky známym skeptikom v oblasti kryptomien. Tvrdí, že tí, ktorí sa účastnia kryptotrhu, v skutočnosti neinvestujú. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Rockefellerovci sa tiež rozhodli investovať do kryptomien 

Burzy

Ďalšia kryptoburza v Indii zahájila obchodovanie s kryptomenami. Spoločnosť Koinex ponúka teraz 23 obchodných párov s nulovými poplatkami. Začiatkom tohto týždňa uviedla indická burza Zebpay obchodovanie s kryptomenami, ale iba s jedným obchodným párom. Bitcoin.com (v EN)

Burza Poloniex sa rozhodla nepodporiť fork MoneroV. K tomuto hard forku dôjde najskôr v pondelok, v bloku číslo 1 564 965. Poloniex na niekoľko hodín zastaví všetky transakcie s kryptomenou Monero. TheMerkle.com (v EN)

 

Bermudský premiér a minister financií David Burt podpísal memorandum o porozumení (MOU) so spoločnosťou Binance Group, operátorom najväčšej svetovej burzy výživy. Nadácia Binance poskytuje až 10 miliónov dolárov pre vysokoškolské vzdelanie na Bermudách v oblasti rozvoja technológií blockchainu a dodržiavania predpisov. MOU tiež uvádza, že spoločnosť Binance Labs bude investovať až 5 miliónov dolárov do nových blockchainových spoločností založených na Bermudách. CCN.com (v EN)

Cryptoground, ktorý sleduje Mt. Gox peňaženky, oznámil, že 26. apríla bolo prevedené významné množstvo kryptomien Bitcoin a Bitcoin Cash. Mati Greenspan, senior analytik spoločnosti eToro, uviedol, že na trhu existuje značná obava z pohybu mincí z Mt. Gox peňaženky. Správy ukazujú, že bolo presunutých 16 000 BTC a 16 000 BCH. To je približne 170 miliónov USD v súčasných trhových cenách oboch kryptomien. Bitcoinist.com (v EN)

Písali sme: Mt. Gox – bývalý CEO kryptomenám neverí

Polícia v Dubaji zatkla desať členov gangu, ktorí minulú stredu údajne odcudzili 7 miliónov AED (1,9 milióna USD) pri ozbrojenej lúpeži v oblasti Al Muraqqabat v Dubaji. Cointelegraph.com (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek Návod nájdete tu. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance