Binance

Zdá sa, že rok 2020 je pre malé kryptomenové burzy a zmenárne veľmi náročný. Podľa stránky cryptowisser od prvého januára zmizlo 76 zmenární po celom svete. Väčšina z nich bola zatvorená dobrovoľne.

Malé zmenárne v tomto roku čelia tlaku z niekoľkých strán. Väčšina ľudí dnes už používa väčšie burzy,ktoré ponúkajú lepšie poplatky. Napr. na burze OKEx platíte iba 0,1 % a za obchodovanie na platforme navyše získate zľavy a bonusy vo výške 80 $.

Prečo v roku 2020 krachuje tak veľa zmenární?

Zvyšuje sa aj tlak zo strany regulátorov a veľa malých zmenární to nezvláda. Aj preto 32 z nich skončilo dobrovoľne a ďalších 34 proste zmizlo. Holandská NLexch a ChileBit z Chile boli zatvorené vládou. Ďalších 12 zmenární ľudia označili za scamy.

Ani veľké burzy to však v roku 2020 nemajú ľahké. Binance dominuje celému trhu a spúšťa jedno novú funkciu za druhou. Veľa traderov teda prechádza tam. Známy BitMEX čelí žalobe od CFTC za umožňovanie prania špinavých peňazí a prevádzkovanie ilegálnej neregistrovanej zmenárne v USA a v ohrození je po 200-miliónovom hacku aj KuCoin.

Kryptomeny ZDARMA – TOP 5 faucetov o ktorých musíte vedieť

Altcoiny padajú ako jablká zo stromu

Na stránke deadcoins sme zaznamenali vyše 2000 mŕtvych kryptomien. Veľa z týchto coinov je označená za scamy, ďalšie proste neuspeli v tvrdej konkurencii, iné proste zmizli zo zmenární a postupne upadli do zabudnutia.