bitcoin bublina praska prst koniec prepad trhu

Bank of America nedávno publikovala výsledky prieskumu, vrámci ktorého svojím zákazníkom položila mnoho zaujímavých otázok. Jedna z nich sa týkala aj Bitcoinu a odpovede na ňu sú zaujímavejšie, než sa na prvý pohľad zdá.

Štvrtina investorov má od Bitcoinu veľké očakávania

74% investorov odpovedalo, že Bitcoin je podľa nich bublina, ktorá praskne. Ďalších 10% označilo, že na odpoveď nemá dostatok informácií a celých 16% očakáva ďalší rast tejto kryptomeny.

Informovala o tom spoločnosť CNBC.

Výsledky na prvý pohľad vyzerajú veľmi zle. Ale iba do momentu, keď si uvedomíme, že ešte pred 4. rokmi, keď trh s kryptomenami prechádzal podobným parabolickým rastom, by bol ten pomer pozitívnych a negatívnych odpovedí úplne inde.

Bitcoin od roku 2017
Bitcoin od roku 2017

Iste, môžeme sa na to pozerať tak, že väčšina investorov považuje Bitcoin za vtip a zlú investíciu, no zároveň tým pádom platí, že viac než štvrtina bohatých berie kryptomeny vážne! A presne to je tá dôležitá informácia.

Môže vás zaujímať: Dogecoin DOGE – Vznikol ako vtip, dnes má hodnotu polovice HDP Slovenska

Bitcoin – Najúspešnejší ekonomický experiment histórie a tretia najväčšia mena na svete

Bitcoin je aj po 12 rokoch nový a neotestovaný ekonomický experiment, ktorý ide proti všetkému, na čom je založená moderná ekonomika sveta. Ide o pokus zrušiť monopol centrálnych bánk na peniaze a vrátiť moc späť k ľuďom. Alebo ju aspoň presunúť niekde inde.

Hodnota všetkých Bitcoinov v obehu aktuálne presahuje jeden bilión dolárov a z Bitcoinu sa tak stala jedna z najväčších mien súčasnosti. Väčšiu M1 peňažnú zásobu (hodnota všetkých peňazí v obehu) má už len americký dolár a euro.

Bude veľmi zaujímavé sledovať, či sa Bitcoin v najbližších mesiacoch a rokoch posunie ešte vyššie, alebo majú investori pravdu a ide o bublinu, ktorá praskne. I keď, tieto dve možnosti sa vzájomne nevylučujú. Veď aj v roku 2017 bol Bitcoin bublina a keď praskol, opäť sa začal “nafukovať.”

Chcete nakúpiť nejaké BTC? Tak pozor! Najprv si prečítajte tento článok, aby ste neurobili zbytočné chyby. A na nákup odporúčame použiť burzu Binance. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodní poplatky.

Nekupujte Bitcoin bez prečítania tohoto článku! Tieto chyby vás môžu stáť majetok

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance