26% akreditovaných investorov už berie Bitcoin vážne!

2

Bank of America nedávno publikovala výsledky prieskumu, vrámci ktorého svojím zákazníkom položila mnoho zaujímavých otázok. Jedna z nich sa týkala aj Bitcoinu a odpovede na ňu sú zaujímavejšie, než sa na prvý pohľad zdá.

Štvrtina investorov má od Bitcoinu veľké očakávania

74% investorov odpovedalo, že Bitcoin je podľa nich bublina, ktorá praskne. Ďalších 10% označilo, že na odpoveď nemá dostatok informácií a celých 16% očakáva ďalší rast tejto kryptomeny.

Informovala o tom spoločnosť CNBC.

Výsledky na prvý pohľad vyzerajú veľmi zle. Ale iba do momentu, keď si uvedomíme, že ešte pred 4. rokmi, keď trh s kryptomenami prechádzal podobným parabolickým rastom, by bol ten pomer pozitívnych a negatívnych odpovedí úplne inde.

Bitcoin od roku 2017
Bitcoin od roku 2017

Iste, môžeme sa na to pozerať tak, že väčšina investorov považuje Bitcoin za vtip a zlú investíciu, no zároveň tým pádom platí, že viac než štvrtina bohatých berie kryptomeny vážne! A presne to je tá dôležitá informácia.

Môže vás zaujímať: Dogecoin DOGE – Vznikol ako vtip, dnes má hodnotu polovice HDP Slovenska

Bitcoin – Najúspešnejší ekonomický experiment histórie a tretia najväčšia mena na svete

Bitcoin je aj po 12 rokoch nový a neotestovaný ekonomický experiment, ktorý ide proti všetkému, na čom je založená moderná ekonomika sveta. Ide o pokus zrušiť monopol centrálnych bánk na peniaze a vrátiť moc späť k ľuďom. Alebo ju aspoň presunúť niekde inde.

Hodnota všetkých Bitcoinov v obehu aktuálne presahuje jeden bilión dolárov a z Bitcoinu sa tak stala jedna z najväčších mien súčasnosti. Väčšiu M1 peňažnú zásobu (hodnota všetkých peňazí v obehu) má už len americký dolár a euro.

Bude veľmi zaujímavé sledovať, či sa Bitcoin v najbližších mesiacoch a rokoch posunie ešte vyššie, alebo majú investori pravdu a ide o bublinu, ktorá praskne. I keď, tieto dve možnosti sa vzájomne nevylučujú. Veď aj v roku 2017 bol Bitcoin bublina a keď praskol, opäť sa začal “nafukovať.”

Chcete nakúpiť nejaké BTC? Tak pozor! Najprv si prečítajte tento článok, aby ste neurobili zbytočné chyby. A na nákup odporúčame použiť burzu Binance. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodní poplatky.

Nekupujte Bitcoin bez prečítania tohoto článku! Tieto chyby vás môžu stáť majetok

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.