Bitcoin

Bitcoin sa momentálne tlačí na cenu 60 000 dolárov. Čo bude potom? Pôjdeme ešte vyššie alebo Bitcoin začne konsolidovať? Ťažko povedať. Jedno je však isté. Takýto graf v januári 2020 čakal iba málokto.

Bitcoin parabola weekly graf
Bitcoin parabola weekly graf

Vidíte tie dve posledné weekly sviece? To sú najvyššie sviece v histórii! Každá predstavuje rast o cca 8-10 tisíc dolárov. Bitcoin absolútne zahanbil ATH z roku 2017 a momentálne sa pohybuje o 38000 $ vyššie. Aktuálna situácia sa náramne podobá na tú yo yačitku roka 2017.

Oplatí sa teraz nakupovať Bitcoin? Iste! Ale iba pod jednou podmienkou!

Šialené tempo z posledných štyroch mesiacov väčšine retailových investorov nedalo veľa šancí nakúpiť. Každý, kto čaká na veľkú korekciu, mal proste smolu a nechal si ujsť jedno z najväčších rallye v histórii kryptomien.

Čakať však na nejakú dokonalú nákupnú cenu sa takmer nikdy neoplatí. Pravdepodobnosť, že trafíte dno, je totiž minimálna. Oveľa lepšie je pravidelné nakupovanie bez ohľadu na aktuálnu hodnotu.

Môže vás zaujímať: 5 spôsobov ako všetci hlúpo a iracionálne míňame peniaze – Mali by sme prestať

Obchodná stratégia dollar cost averaging

Ak budete dodržiavať túto jednoduchú obchodnú stratégiu, budete mať krásny zisk. Ale chvíľu to potrvá. Nezbohatnete zo dňa na deň.

Kedy nakupovať a prečo to funguje?

Pri nákupoch Bitcoinu (napríklad) každý pondelok priemerujete vašu nákupnú cenu a v konečnom dôsledku budete vo väčšom zisku. Čakať v Bitcoinovom bullrune sa jednoducho neoplatí. Táto obchodná stratégia je známa aj ako dollar cost averaging a odporúčame ju každému, kto nemá k dispozícii tím traderov a aspoň milión eur.

Dollar cost averaging funguje, pretože vyraďuje z hry emócie. A práve tie sú najväčším nepriateľom každého obchodníka. Strach, chamtivosť a eufória vás dokážu veľmi rýchlo obrať o zdravý rozum.

Takže… Nakupovať v pravidelných intervaloch bez ohľadu na cenu, to je cesta k úspechu! Veď, ak sa nad tým zamyslíte… Ako viete, či je aktuálna cena na burze férová, premrštená alebo naopak, príliš nízka? Neviete. Pretože to nie je také jednoduché. A dať na pocity sa pri obchodovaní nevypláca.

TIP pre vás: Bitcoin vs Ethereum v roku 2021, ktorý coin má väčší potenciál?

Kedy budem vyberať zisky?

Aj z rozhodnutia, kedy predávať, je potrebné vyradiť emócie. Samozrejme, predávať v strate nemá zmysel. Aj keď sa vaše portfólio dostane hlboko do mínusu, je dôležité nepredávať. Práve naopak! Vtedy dollar cost averaging funguje najlepšie! Pravidelnými nákupmi si spriemerujete cenu Bitcoinu.

Najlepšie je určiť si cieľ pred tým, ako dáte do kryptomien prvé euro. Chcete mať zisk 100%? 300%? Alebo nebodaj 10 000%? Postačí predať, až vaše portfólio dosiahne žiadané zhodnotenie. Samozrejme, čím vyšší cieľ si určíte, tým dlhšie budete musieť čakať. Ak chcete 100%, môže sa vám to splniť v priebehu jedného roka. Ak chcete 10 000 %, budete musieť čakať 5-10 rokov, a pravdepodobne aj dlhšie…

Prečítaj si aj: Ako kúpiť Bitcoin – jednoducho a za lacno s najnižším poplatkom

Investujte iba peniaze, ktoré ste ochotní stratiť!

A nakoniec zlaté pravidlo investovania do kryptomien. Treba si uvedomiť, že neexistujú ŽIADNE záruky! Dať do nich veľké peniaze, to chce poriadne gule. Ak dáte viac, než ste ochotní stratiť, máte problém. Vložíte do vášho investovania emócie a prerobíte.

Takže si dopredu určte: Akú stratu ste ochotní zniesť? Je to 50€? Tak v tom prípade by veľkosť vášho portfólia nemala presiahnuť päťdesiatku! Nechcete stratiť ani jediné euro? Radšej sa na Bitcoin rovno vykašlite a nebuďte chamtiví.

Ale ak ste ochotní staviť na Bitcoin pár stoviek, ešte je tu jeden problém. Treba si nájsť bezpečný a lacný spôsob, ako nakupovať. My odporúčame použiť na to burzu Binance. Ide o najväčšiu kryptomenovú burzu na svete s miliónmi zákazníkov. A ak si vytvoríte účet cez >>>tento odkaz<<< získate navyše zľavu 5% na obchodné poplatky.

Chcete investovať aj do ďalších kryptomien? Ale ktoré sú najlepšie? V našej MEGA ankete sme našich čitateľov nechali hlasovať za TOP5 coinov, ktoré v roku 2021 spravia najväčší zisk. Tu nájdete výsledky ankety:

ANKETA – TOP 5 kryptomien, ktoré spravia najväčšie zisky v roku 2021