TOP Ethereum ERC20 tokeny
TOP Ethereum ERC20 tokeny. Zdroj: Shutterstock.com/Vladimir Kazakov

Ethereum je pravdepodobne najpopulárnejším a najviac používaným blockchainom na svete. Hodnota siete inteligentných zmlúv je približne 500 miliárd dolárov a dnes poháňa vyše 3 500 decentralizovaných aplikácií. Tieto projekty majú svoje vlastné tokeny, ktoré nie sú viazané na Ethereum, no sú vytvorené na sieti ERC-20. Toto je zoznam tých najlepších.

Uniswap

Uniswap predstavuje decentralizovanú burzu, ktorá umožňuje peer to peer (P2P) obchodovanie s tokenmi na sieti ERC-20. Na rozdiel od centralizovanej burzy komunita využíva na podporu obchodov fond likvidity, ktorý zväčšujú používatelia svojimi vkladmi. Uniswap je kompatibilný s peňaženkami MetaMask, Coinbase a WalletConnect. Aby si burza udržala tempo rastu, bude potrebovať vysoký objem transakcií.

ENJ: využiteľnosť blockchainu
ENJ: využiteľnosť blockchainu. Zdroj: enjin.io/enjin-coin

Enjin Coin

Enjin je blockchainová infraštruktúra pre decentralizované hranie. Hlavnou výhodou je rýchle a lacné vytváranie nových NFT, pričom funguje ako vedľajší reťazec Etherea. Pomocou hrania používatelia získavajú token ENJ, ktorý poskytuje súpravy na vývoj softvéru, vytváranie a odstraňovanie NFT.

Prečítaj si tiež: Miliardár Jeffrey Gundlach: FED čoskoro prestane zvyšovať sadzby, recesia je však vysoko pravdepodobná

Chainlink

Už z názvu vyplýva, že ide o projekt, ktorý umožňuje bezpečné pripojenie k blockchainovej platforme, a to aj pre spoločnosti, ktoré nefungujú na princípe blockchainu. Chainlink spája inteligentné zmluvy s iným zdrojom tradičných údajov. Token LINK je ERC677 a je spätne kompatibilný s ERC-20. Prepojenie tradičných údajov s blockchainovými je kľúčová súčasť prechodu na web 3.0.

Sandbox

Sandbox je virtuálne metaverzum, kde hráči obchodujú pomocou tokenu SAND. Hra je založená na blockchaine a obsahuje hry ako Minecraft. Spoločnosť dokázala vyzbierať počiatočný kapitál až 93 miliónov dolárov, pričom do nej investovala aj značka Adidas, banka Softbank a dokonca aj Snoop Dogg.

Sandbox
Sandbox. Zdroj: Shutterstock.com/Ira Lichi

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Crypto.com

Crypto.com je spoločnosť, ktorá sa zaoberá obchodovaním a finančnými službami, pričom sprístupňuje kryptomeny širokej verejnosti. Jej natívnym tokenom je Cronos (CRO) a má aj vlastnú kryptomenovú peňaženku. Okrem toho disponuje NFT trhom a jednou z prvých kreditných krypto kariet. Uloženie peňazí do výmennej peňaženky síce poskytuje mnohé výhody, no bezpečnejšia voľba je stále hardvérová peňaženka.

Shiba Inu

Tento psí meme coin funguje na blockchaine Etherea a je vnímaný verejnosťou ako alternatívna kryptomena k DOGE. Jej vysoká volatilita pritiahla do kryptomenového trhu mnoho nováčikov, no zároveň predstavuje vysoké riziko. Mnohí investori vnímajú SHIB ako klasickú pump and dump kryptomenu, kde dochádza k manipulácii s trhom a je poháňaná FOMO (Fear Of Missing Opportunity).

Shiba Inu
Shiba Inu. Zdroj: Shutterstock.com/Ira Lichi

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin môže narásť až o 500 %! Stačí, ak si udrží menšiu volatilitu ako má S&P 500 a NASDAQ

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance