ethereum

Kryptomena Ethereum je neustále od vzniku ďaleko za BTC. A to ja napriek faktu, že v roku 2017 oveľa rýchlejšie rástla nielen v počte členov komunity, ale aj na cene. Od tej doby prešli 3 roky a ETH za tento čas nič prevratné neukázalo. Môže sa to zmeniť, alebo prídu ešte horšie časy?

Samozrejme, tak ako má Ethereum veľké množstvo pozitívnych fundamentov, tak tu máme aj odvrátenú stránku tejto mince. V dnešnom diele TOP 3 sa pozrieme na 3 dôležité fundamenty, ktoré môžu spôsobiť masívny cenový výpredaj na tejto kryptomene.

Problém v kóde!

Na úvod treba zdôrazniť, že Ethereum už raz zaznamenalo jeden „neúspešný“ pokus o vytvorenie kvalitného projektu. Keď zájdeme do minulosti, do roku 2016, tak zistíme, že ETH nie je pôvodný produkt komunity okolo tejto mince. Pôvodný koncept má len menej známejšia kryptomena ETC (Ethereum Classic). Po veľkom hacknutí a nájdení veľkej chyby v roku 2016 boli vývojári kryptomeny ETH nútení výrazne zmeniť celú štruktúru. Komunitné hlasovanie nakoniec rozhodlo, že o bezpečnosť kryptomeny ETH sa postará hardfork. A tak sa z pôvodného Etherea stalo ETC a vznikla nová, forknutá kryptomena ETH, ktorej zostal aj naďalej pôvodný názov. Táto veľká chyba, ktorá sa objavila v sieti výrazne pošpinila celé meno tejto mince a jeho komunity. Nie je vylúčené, že niečo podobné sa môže znova zopakovať, v dôsledku čoho by musel byť ďalší hardfork. Alebo vytvorenie úplne novej mince. To by na 99 % znamenalo masívny výpredaj, možno aj koniec súčasnej mince ETH tak, ako ju poznáme.

Zlyhanie ETH 2.0

ETH 2.0 je nový ohlásený update, ktorý sa očakával ešte v roku 2017. Odvtedy už ubehlo niekoľko rokov a doteraz nie je presne známe, kedy má nastať presun. Nie je vylúčené, že ani počas nasledujúcich 5 rokov nakoniec nebude ETH 2.0 a aj naďalej táto minca zostane na súčasnom blockchaine a zároveň aj verzii siete. V tomto update sa môže vyskytnúť ďalšia veľká chyba, ktorá by mohla úplne zničiť celú kryptomenu.

Pokles ceny BTC

Ako posledný, tentoraz nefundamentálny dôvod, prečo by cena ETH mohla spadnúť pod 100 % USD je veľký cenový prepad na celom kryptomenovom trhu. Nie je vylúčené, že počas tohto roka sa BTC môže opäť pozrieť minimálne raz na hodnotu napríklad aj 1 000 USD. Človek nikdy nevie, čo očakávať v takom špekulatívnom svete. Ak by Bitcoin výrazne spadol, zoberie nepochybne so sebou aj ostatné kryptomeny vrátane ETH.

Prečítajte si tiež

PREHĽAD TRHU – Kryptomeny na novom high! – Medvede strácajú dych?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance