3 dôvody, prečo sa Bitcoin zastavil na 11 500 $ a čo bude nasledovať

0

Viete ako zarobiť 4-5% mesačne?

Zúčastnite sa nášho webináru:

Bitcoin sa po ukážkovom rallye z minulého týždňa dostal nad rezistenciu, ktorá ho obmedzovala v raste posledný mesiac a pol. V pondelok však nezvládol pokračovanie a ďalších púmp sme sa už nedočkali. Väčšina traderov síce má targety v intervale 12-12,5 tisíc dolárov, no Bitcoin sa drží pod 11 500 $. Pozitívny sentiment na trhu pomaly upadá a vracia sa neistota.

Tu sú tri dôvody, prečo sa Bitcoin zastavil.

Bitcoin je súčasťou finančných trhov – Teraz padá všetko

Za posledné dva dni sme zaznamenali pokles o takmer 3%. Nie je však jediný. podobné pohyby zaznamenali aj akciové indexy či vzácne kovy. Dow Jones Industrial Average tento týždeň klesá po tom, čo minulý piatok dosiahol lokálne maximum. Aktuálne už z vrchola stratil viac než 2%.

Podobne je na tom aj zlato, ktoré sa v piatok obchodovalo nad ATH z roku 2011 na cene 1933 $. Vyzeralo to nádejne, no tento týždeň sa opäť prepadlo pod 1900 a stratilo viac než dve percentá.

Korelácia medzi Bitcoinom a akciovými indexami sa podľa dát platformy Skew v posledných týždňoch zvýšila. môžeme teda očakávať, že ak budú americké akcie ďalej padať, kryptomeny sa pridajú. Prezidentské voľby sa blížia a ako sme avizovali včera na streame, pravdepodobnosť prepadov je vysoká.

Investori Bitcoin vnímajú ako rizikovú investíciu a v prípade problémov ho predávajú ako prvý. Prepady Bitcoinu teda môžu byť podstatne horšie, než pokles akcií.

Odporúčame pozrieť si celý stream, zameraný bol prevažne na altcoiny. pozreli sme sa na ETH, ATOM, XMR, LINK, NEO, LTC a ADA. A nezabudnite sa prihlásiť na odber nášho YouTube kanálu.

Výpredaj na BitMEXe

Burza BitMEX aj po nedávnych obvineniach od CFTC významne ovplyvňuje situáciu na trhu s kryptomenami. On-chain analytici zaznamenali nárast predajného tlaku na burze BitMEX. Traderi sa asi uspokojili so ziskami z minulého týždňa a exitujú long pozície.

Tesne pred náhlym prepadom Bitcoinu z 11 540 $ na 11 280 $ sa na BitMEXe predali BTC za milióny dolárov. Po prepade open interest na BitMEXe narástol z 397 na 414 miliónov dolárov.

Obchodujete? V tom prípade vás bude zaujímať, že teto dva coiny nedávno prekonali swingové high a nikto o tom nehovorí

Z 11 500 $ sa stala rezistencia

Cenový vývoj z minulého týždňa síce posunul Bitcoin o niekoľko stoviek dolárov vyššie, no opäť sa nám vytvorila silná rezistencia. Za nový technický strop teraz veľa analytikov považuje hladinu 11 500 $ a dokonca sa začína rozoberať aj možný prepad na 10 900 $.

Situáciu vo svojom Tweete zhrnul Michael van de Poppe – full time analytik Amsterdamskej burzy:

„Situácia je takáto. Ak sa udržíme nad vyznačeným supportom (cca 11 300 $), Bitcoin bude pokračovať smerom hore. Ak nie, otestujeme hladiny 10 900 $, či dokonca 10 600 $.“ 

Dlhodobý výhľad však ostáva pozitívny, skonštatovala vo svojom Tweete spoločnosť Glassnode:

„Bitcoin je vo fáze akumulácie na stúpajúcej trajektórii. Akumulačné adresy momentálne držia 2,6 miliónov BTC (14% mincí v obehu). Akumulačná adresa je adresa, na ktorú boli Bitcoiny poslané aspoň dvakrát a nikdy z nej žiadne neodišli.“

V podstate ide o klasický argument, že počet HODLovaných mincí rastie a vďaka tomu musí ísť hore aj cena. V dlhodobom horizonte by to tak skutočne malo byť. Súhlasíte s touto logikou? Veríte, že prípadný prepad hodnoty BTC bude trvať krátko?

Dostane vás malé množstvo Bitcoinov medzi najbohateších ľudí na svete?

View Results

Loading ... Loading ...

Ako správne robiť dlhodobé predikcie pre Bitcoin? Ide o notoricky náročný problém, ktorý nemá jasné riešenie. V poslednej dobe je veľmi populárny stock-to-flow model, ktorý však má obrovské chyby a v súčasnom stave nemôže fungovať. Objavil sa tu však nový zaujímavý model založený na Metcalfeho zákone, ktorý dáva správne predikcie už tri roky! 

Mrknite na to:

Ako na dlhodobé predikcie? Úspešný model Bitcoinu založený na Metcalfeho zákone

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre