bitcoin, bohaty clovek si zapaluje cigaretu bitcoin bankovkou

Trh s kryptomenami v posledných mesiacoch výrazne stúpol vďaka masívnemu návalu inštitucionálnych peňazí. Cena Bitcoinu stúpla o 300%, niektoré altcoiny zaznamenali ešte väčšie zisky. Najbohatší ľudia v kryptomenách tak prišli k obrovským peniazom a z niektorých sa dokonca stali čerství miliardári!

Časopis Forbes dal nedávno dokopy zoznam najbohatších ľudí v kryptomenách. Tu je prvých šesť.

Cameron a Tyler Winklevossovci

Tyler a Cameron Winklevoss

Rebríček najbohatších známych ľudí v kryptomenách vedú známe dvojčatá Winklevossovci. Cameron a Tyler vysúdili z facebooku desiatky miliónov dolárov a veľkú časť neskôr použili na nákup Bitcoinu a založenie burzy Gemini. Do BTC vrazili 11 miliónov dolárov v čase, keď sa hodnota jednej mince pohybovala okolo 120 $.

Dnes sa ich majetok odhaduje na 1,4 miliardy dolárov.

Matthew Roszak

Matthew ROszak

Tento investor kúpil svoj prvý Bitcoin v roku 2012. Dnes pôsobí ako spoluzakladateľ a riaditeľ spoločnosti Bloq, ktorá poskytuje konzultácie v oblasti kryptomien a blockchainu. Hodnota Matthewovho portfólia stúpla z minuloročných 300 miliónov dolárov na súčasných $1,2 miliardy.

Tim Draper

Ďalším známym krypto investorom je Tim Draper. Okrem kryptomien investoval aj do spoločností ako Tesla a dnes už skrachovanej firmy Theranos, ktorá však svojho času vyzerala veľmi sľubne.

V roku 2014 kúpil 29 656 Bitcoinov v hodnote 18,7 miliónov dolárov (1 BTC = 623 $), ktoré boli skonfiškované zo známeho darknetového e-shopu Silk Road. Jeho investícia dnes dosahuje hodnotu 1,1 miliardy dolárov.

Michael Saylor

Michael je viac menej nováčikom vo svete kryptomien. V komunite sa preslávil v Auguste 2020, keď jeho firma MicroStrategy nakúpila BTC za 240 miliónov dolárov. Neskôr ešte prikúpil kryptomeny za ďalších $850 miliónov. Svojimi vyhláseniami a prístupom rozhodne rozprúdil mierne depresívne vody na trhu s  kryptomenami a je jednou z osobností, ktorej môžeme vďačiť za bullrun z posledných troch mesiacov.

Michael tvrdí, že svoje Bitcoiny NIKDY nepredá. Michaelov majetok presahuje jednu miliardu dolárov.

Mike Novogratz

Mike Novogratz

Na piatom mieste máme ďalšieho známeho investora. Mike Novogratz po sérii zlých investícií rozflákal väčšinu svojho majetku pred tým, než vstal z popola ako Fénix a stal sa z neho krypto guru. V súčasnosti pôsobí ako riaditeľ investičnej firmy Galaxy Investment Partners.

Jeho majetok sa odhaduje na približne 478 miliónov dolárov.

Vitalik Buterin

Vitalik Buterin

Nedá nám nespomenúť aj spoluzakladateľa druhej najväčšej kryptomeny súčasnosti. Vitalik Buterin spustil Ethereum v roku 2013 a od tej doby pôsobí ako riaditeľ Ethereum Foundation. Známy je hlavne vďaka svojmu záujmu o vývoj blockchainových technológií. Vitalik rozhodne nie je investor, no jeho majetok v Ethereu je aj tak obrovský.

Jeho 333 000 ETH mincí má v súčasnosti hodnotu približne 350 miliónov dolárov a kto vie, koľko coinov má poskrývaných na ďalších peňaženkách.