Sektor NFT v USA
Sektor NFT v USA. Zdroj: Shutterstock, Voar CC

Binance

Sektor NFT zaznamenal v predošlom roku 2021 obrovský boom. Otázkou však zostáva, či si všetci, ktorí na predaji NFT zbohatli, splnia svoju daňovú povinnosť. Napríklad v USA hrozí za nedodržanie daňových povinností tvrdý trest v podobe sankcií.

V USA si posvietia na dane z NFT

Daňové úrady v USA sú nekompromisné. Chcú svoj podiel zo ziskov z predaja NFT tokenov. Podľa expertov sa dane môžu vyšplhať až na 37 %.

NFT tokeny predstavujú určité certifikáty v blockchaine. V jednoduchosti ide o digitálne aktívum, ktoré nemožne duplikovať. Podľa najnovších analýz spoločnosti Chainalysis, sektor NFT v roku 2021 vygeneroval transakcie v hodnote 44 miliárd USD. Rekordný predaj zaznamenal americký umelec, ktorý predal NFT token za 69 miliónov USD. Vynárajú sa teda otázky, kto a ako bude NFT zdaňovať?

Prečítaj si tiež: Dogecoin narástol o 55 % len za 4 dni – Musk oznámil platby DOGE za tovary Tesla

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Obchodníci, ktorí nevykázali svoje štvrťročné príjmy z NFT, môžu byť v nasledujúcom daňovom období nemilo prekvapení. Predaj NFT tokenov môže podliehať až 37-percentnej výške daní. Alebo by sa mali zdaňovať do 28 percent, čo je sadzba uplatňovaná na kapitálové zisky z umeleckých zbierkových predmetov?

Daňoví experti uvažujú

Prevádzkový riaditeľ spoločnosti TokenTax Arthur Teller odhaduje, že hodnota daní v USA predstavuje až miliardy USD. Zdaňovanie NFT je však zatiaľ veľkou neznámou. Doteraz nie je vonku ani žiadna smernica o tom, ako tieto aktíva zdaňovať. Ministerstvo financií neponúka žiadne konkrétne usmernenia, ako sa bude s týmito aktívami zaobchádzať, vzhľadom na nový návrh zákona o daňovej infraštruktúre Joe Bidena. Bude teda veľmi zaujímavé sledovať vývoj daňových priznaní vlastníkov NFT v USA, ale aj u nás.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre