Bitcoin-Pump-Could-Mystery-Order-Be-Responsible- analýza

Keď sa pozriete na moju predchádzajúcu analýzu, tak som očakával pokles na 6450 USD, ktorý sa samozrejme potvrdil a vy ste mohli namnožiť mince shortovaním alebo vyčkaním vo fiate. Následne z akumulačnej zóny prišiel tvrdý odraz vyše 10 %. A čo ďalej?

Hodinový graf BTC/USD
Hodinový graf BTC/USD

Na grafe mám vyznačené dve rezistencie, ktoré sú pre nás kľúčové. Prvá rezistencia už bola supportom a teraz čakám, či Bitcoin nájde silu k ďalšej akumulácii a vystrelí k 7 500 USD, kde opäť chvíľu zotrvá.

Opakovanie čínskej pumpy?

Často sa teraz v našich traderských livechatoch stretávam s názorom, že cena Bitcoinu spadne tak, ako to bolo v histórii po čínskej pumpe. Ja osobne zastávam názor, že celý pokles po čínskej pumpe bol súčasťou naberania Bitcoinu spotovo. Preto aj môj aktuálny setup rešpektuje celý downtrendový kanál, kde ešte očakávam výrazné porušenie.

4-hodinový graf BTC/USD

Plazenie po spodnej hrane kanála nemôže trh vydržať večne, a navyše sú pohybové indikátory extrémne prepredané ako na weekly, tak na daily grafoch. Je potrebné Bitcoinu vypustiť trochu pary. Posledné nabratie likvidity práve prebehlo v priestoroch okolo 8 450 USD, ako som hovoril v minulom článku.

Je potrebné dať si pozor na naozaj silnú rezistenciu medzi 7 600 – 7 900 USD, ktorá bude silná a môže cenu zase poslať späť dole.

Hodl portfólio budem naberať až pod 6 200 USD

To, že som bullish na horizonte dvoch týždňov ešte neznamená, že som bullish v rámci dna downtrendu. Stále zastávam názor, že si budem chcieť Bitcoin nabrať oveľa nižšie. Graf je ako tlakový hrniec. Ak držíte krivku dlho na spodnej hrane kanála, tak proste buchne. A to sa teraz stalo. Aby som to zrekapituloval:

  • Krátkodobo som bullish (swing trade k 7 700 – 8 200 USD)
  • Strednodobo som bearish (nákupy Bitcoinu pod 6 200 USD)
  • Dlhodobo som bullish (návrat k 10 000 USD)

Prečo byť v kanáloch Crypto Kingdom?

Aktuálny kryptomenový trh je veľmi plytký a hlavne reakčný. Analýza sa jedným výstrelom môže zmeniť, preto je potrebné, aby ste mali aktuálne informácie od ľudí, ktorí skutočne obchodujú tieto situácie. Pri pumpe som urobil tri ziskové scalpy na Bitmexe v našom livechate. Aj keď nateraz neočakávam rovnakú situáciu ako po čínskej pumpe, tak sa môže stať, že to opäť celé spadne. Preto je potrebné byť s nami a reagovať na vzniknuté situácie.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ján Čuraj.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance