Táto fotka Taylor Swift v sebe ukrýva vírus na ťažbu kryptomien

0

Keď internet dostal možnosť rýchleho nahrávania a zdieľania obrázkov, začali sa objavovať aj prvé “obrázkové vírusy” – teda fotky, v ktorých sa ukrýva kód počítačového víru. Odvtedy už ubehlo veľa času a drvivá  väčšina stránok a prehliadačov sa proti tomuto typu útoku dokáže brániť. To však očividne nevadilo hackerovi, ktorý do fotky známej speváčky Tailor Swift ukryl kód na ťažbu kryptomien.

Botnet objavila spoločnosť Sophos Labs. Upozornila na to na svojom Twitteri:

Výskumníci tento malvér objavili vďaka charakteristickej hlavičke, ktorú používajú spustiteľné exe súbory (viď obrázok v Tweete).

Všimli ste si? Bitcoin pumpuje! – Práve prerazil 7000 $ – Volume na Bakkt na novom ATH

Za týmto spôsobom útoku stojí skupina známa ako MyWings, ktorá sa špecializuje na hackovanie počítačov s operačným systémom Windows. Podobným spôsobom tiež infikovali množstvo súborov vo formáte WAV. Väčšina pravdepodobne stále koluje po internete a hľadá slabo chránené počítače.

Dajte si teda pozor a ak používate PC s Windowsom, vždy ho aktualizujte na najnovšiu verziu. To by vás malo ochrániť pred väčšinou známych útokov. Nezdržiavajte sa na podozrivých stránkach a po novom tiež nesťahujte obrázky Tailor Swift.

Čo čítať ďalej?

Európa sa chystá na krypto-regulácie – Je dôvod na obavy?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance