[Analýza] Bitcoin nad 9000 $ – Veľmi pekné, ale buďme pokojní – od IX.

0

Tak, dnes je to posledná analýza z akčného free týždňa na Trading11. Boli ste účastníkmi identifikovania signálu a jeho následného priebehu. Dnes trh tento vývoj zakončil neskutočným rastom, dosiahol nový tohtoročný HIGH na cene 9 391,9 $ a teda bola prekonaná opäť ďalšia kľúčová hodnota…

Situácia na grafe 6H Bitstamp

analýza, [Analýza] Bitcoin nad 9000 $ – Veľmi pekné, ale buďme pokojní – od IX.
Graf 6H Bitstamp

Tak na rovinu, večerná predikcia splnená na výbornú. V podstate od identifikovania rastového signálu na hodinovom grafe to stále išlo tak, ako malo. Každé ďalšie prerazenie bolo len potvrdením povedaného. Mnohí tak mali možnosť vidieť, ako TA (technická analýza) funguje v praxi. To nie je zlé, že…??

Ale späť k súčasnosti. Trh suverénne prekonal kľúčovú hladinu 9 242 $ a vytvoril nové HIGH. Rozhodne k tomu pomohlo prerazenie predchádzajúceho HIGH (9 096 $) a hladina Stop Loss short pozícií. Pridávanie ďalších predajov tomu len pomáhalo…

Ale už dosť, treba upokojiť a korigovať tento opäť parabolický rast. Minimálne konsolidácia je na mieste. Minimálne návrat k hladine 9 096 doláru, ktorý sa v tejto chvíli realizuje. Pokles bude ale pravdepodobne hlbší a nebude čudné, keď sa vrátime až k 8 904 $ .

V tomto ale veľa napovedia plávajúce hladiny EMA na trhu.

A ako to vyzerá na 1H grafe?

analýza, [Analýza] Bitcoin nad 9000 $ – Veľmi pekné, ale buďme pokojní – od IX.
Graf 1H Bitstamp

Je fajn, že prieraz nad 9 242 $ bol potvrdený. Zároveň teda bol prieraz na 6H grafe, aj keď ho súčasná 6H zatiaľ eliminuje. To nám ale nevadí, je to potrebné.

Supporty sú 9096, 9041, 9000 ako guľaté, ďalej potom 8904 a v najkrajnejšom prípade až 8427 $. Ďalej, ako neustále omieľam plávajúce EMA hladiny a teraz najmä na 1H grafe (na 6H sú pre túto chvíľu pass – ďaleko…).

Dnes sa uzatvára týždeň. Ten už mimochodom zrušil Candlesticks pattern Evening Star, ktorý mal potenciálnu moc obrátiť doterajší rast. Ako som ale písal pred pár dňami, v podstate už dokonca v deň jej vytvorenia – neveril som jej. A zjavne oprávnene.

Záverom

Ako som už písal na začiatku, dnes ide o poslednú analýzu v rámci akcie „Free týždeň na Trading11“. A som rád, že ste to mohli vidieť, vyložene mi pozerať pod ruky ako sa tvorí a reaguje na technickú analýzu.

Keď vám bude niekto tvrdiť, že TA sú len maľby, ktoré nefungujú, môžete sa v pokoji pousmiať so slovami – „No hej, tak sa to nauč…“ Mali ste možnosť (predovšetkým na grafe 1H) vidieť reakcie nielen na dlhodobo značených hladinách, ale aj na lokálnych rezistenciách a signálnych hladinách.

Ak budete mať kedykoľvek záujem sledovať moju prácu alebo sa ju dokonca naučiť, máte dve možnosti. Prvá je, že môžete sledovať moje analýzy tu na Trading11. A ak budete chcieť vyšší level s mojou online podporou alebo dokonca sa učiť, môžete využiť môj vlastný projekt IXtrading.live.

Obidva projekty sú platené, samozrejme. Verte, že tá platba nie je preto, aby na tom niekto zbohatol a užíval si bezstarostný život. Za svoje peniaze dostanete prácu. Pochopte, že s chamtivosťou a arogantnosťou to človek na trhu nikde nedotiahne. Toto by mal byť pre vás hlavný ukazovateľ. A ak si porovnáte výsledky a potenciál, tak zistíte, že tá platba je maličkosť a predovšetkým – láskavosť pre vás.

Takže záleží úplne len od vás, či zainvestujete do sebavzdelávania a predovšetkým informácií alebo tie isté peniaze stratíte na trhu. Tým samozrejme nikomu nič nevnucujem, je to len rada pre vás a to posledné, čo vám k tomu môžem povedať.


Autorom tejto analýzy je IX.. z projektu IXtrading Akademie – výučba inštitucionálnej stratégie a psychológie. Dôraz na disciplínu a osobnú psychológiu. Správne značenie Technickej analýzy a jej čítanie.

Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na krypto trhoch sú veľmi rizikové !!


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZDARMA).

Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Disclaimer: Tento článok patrí firme qTube s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu autora nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil IX..

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of