zuckerberg goats

Zdá sa, že svet kryptomien sa po novom obohatil o ďalšieho fanúšika svetového formátu. Po Elonovi Muskovi vyvolal veľkú pozornosť aj Mark Zuckerberg. Generálny riaditeľ spoločnosti Facebook pozitívne naladil všetkých hodlerov Bitcoinu. Jeho domáca farma sa totiž rozrástla o dve kozy, ktoré dostali  naozaj zaujímavé mená „Bitcoin“ a „Max“

Zuckerberg nových obyvateľov farmy predstavil celému svetu prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti Facebook : “Moje kozy : Max a Bitcoin”.

fb bitcoin a max

Jeho príspevok spôsobil v skutku búrlivé špekulácie. Známy analytik kryptomien LilMoonLambo, ktorého sleduje cez 97 000 ľudí skonštatoval: „Máte dva týždne na to, aby ste si nazhromaždili čo najväčšie množstvo BTC, až do momentu, kým Mark Zuckerberg počas výročného stretnutia akcionárov oznámi, že on aj Facebook kúpili Bitcoin.“

Príspevok vyvolal množstvo otázok a špekulácií

Spoluzakladateľ spoločnosti Morgan Creek Digital Anthony Pompliano prišiel s otázkou, či nám Mark Zuckerberg „pomenovaním svojich kôz hovorí, že je bitcoinový maximalista?“.

Známy influencer Thinking Crypto na svojom twitterovom účte tiež nešetril optimizmom: “Ak vás ohúrila pumpa Elona Muska a Tesly, tak sa pripravte na pumpu Marka Zuckerberga na Facebooku!”

Robert Leshner, generálny riaditeľ spoločnosti Compound Labs, vyjadril úplne opačný názor ako zvyšok sveta, tým že príspevok na Facebooku považuje za žart.

Napriek všetkým dohadom a špekuláciám môžeme iba hádať. Chcel Zuckerberg zámerne vyslať odkaz nadšencom krypto sveta? Alebo si z nás jednoducho iba vystrelil a upozornil tak na extrémnu popularitu kryptomien?

Za posledný mesiac sa stal Facebook terčom mnoho diskusií.  Špekulácie o tom, že spoločnosť odhalí držbu Bitcoinu v správe o výsledkoch za prvý štvrťrok sa však nepotvrdili.

Bitcoin vs. technologickí giganti – takúto cenu musí dosiahuť, aby prekonal Apple