Bitcoin vs. technologickí giganti – takúto cenu musí dosiahuť, aby prekonal Apple

0

Trh s kryptomenami za posledné mesiace zaznamenal najväčší rast v histórii. Kapitalizácia Bitcoinu sa už dlhšiu dobu drží nad jedným biliónom dolárov. BTC je tak v lukratívnom klube biliónových aktív a nezdá sa, že by z neho chcel tak skoro vystúpiť. Práve naopak, je dosť možné, že v blízkej dober pôjde ešte vyššie.

Bitcoin stúpa a predbieha najväčšie firmy na svete

Hodnota všetkých Bitcoinov v obehu už prekonala kapitalizáciu Tesly, Netflixu či Facebooku Krásne to vidno v rebríčku na stránke assetdash.com:

Zdroj: Assetdash.com
Zdroj: Assetdash.com

Môže vás zaujímať: Pôjde Microsoft po stopách Tesly a nakúpi Bitcoin? Riaditeľ spoločnosti sa k tomu vyjadril

Akú cenu musí Bitcoin dosiahnuť, aby prekonal najväčšie firmy sveta?

Bitcoin nedávno predbehol najväčšiu čínsku technologickú firmu Číny. Tencent sa s kapitalizáciou $928 miliárd na Bitcoin nechytá. Podobne facebook.

Alphabet GOOGL – 81 800 $

Ďalší v rade je Alphabet (Google a spol…). S kapitalizáciou 1,533 bilióna má zatiaľ celkom veľký náskok.

Aby Bitcoin prekonal Google, musí dosiahnuť cenu 81 800 USD.

Amazon AMZN – 84 500 $

E-commerce gigant Amazon je ešte o niečo vyššie. S kapitalizáciou 1,619 bilióna dolárov zaujíma post tretej najväčšej americkej firmy. Bitcoin ho prekoná, až dosiahne hodnotu 89 500 $.

Microsoft MSFT – 101 000 $

Akcie tvorcu najpoužívanejšieho desktopového operačného systému významne stúpli a Microsoft je s kapitalizáciou 1,850 bilióna dolárov na druhom mieste medzi americkými firmami a na treťom mieste celkovo. Bitcoin bude musieť atakovať hladinu 100 000 $, aby ho prekonal. A to za predpokladu, že cena akcií Microsoftu nebude ďalej rásť. Na prekonanie Microsoftu mu momentálne stačí 101 000 $.

Príde sa vám 100 000 dolárov za jeden Bitcoin ako úplné sci-fi? Aj najväčší hater kryptomien Peter Schiff pripustil, že Bitcoin sa tam asi dostane. Napísal to na twitteri a jeho syn ho potom poriadne zahanbil.

Saudi-Aramco 2222-AB – 103 000 $

Druhou najväčšou firmou na svete je momentálne saudský ropný gigant Saudi Aramco. S kapitalizáciou 1,909 bilióna dolárov je dokonca väčší, než samotný Microsoft. Bitcoin ho prekoná pokorením ceny 103 000 $.

Apple APPL – 110 000 $

Najhodnotnejšia firma na svete, Apple, má v súčasnosti hodnotu takmer 2,083 bilióna dolárov. Výrobca “luxusnej” elektroniky pre obyčajných ľudí má za sebou skvelý rok. Naposledy príjemne prekvapil predstavením prvých MacBookov s vlastnými procesormi založenými na architektúre ARM. Nový M1 čip je neuveriteľne výkonný a zároveň spotrebováva minimum energie. O M1 MacBooky je vo svete obrovský záujem.

Hodnota Bitcoinu musí stúpnuť o cca 100% a dosiahnuť takmer 110 000 dolárov, aby kapitalizáciou prekonal aj Apple.

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.