Zoznam bezplatných diaľničných úsekov sa rozšíril. Vodiči ich budú môcť využívať od augusta

  • Bez platenia bude podľa prílohy vyhlášky možné jazdiť na 23 úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest.
  • Predseda KDH a predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský vnímal túto potrebu už dlhodobo.
Ekonomika Zoznam bezplatných diaľničných úsekov sa rozšíril
Zoznam bezplatných diaľničných úsekov sa rozšíril. Zdroj: Shutterstock.com/MakDill, Prostock-studio
BITmarkets BITmarkets

Motoristi budú môcť už onedlho využívať navyše ďalšie vybrané diaľničné úseky v okolí viacerých miest bez úhrady diaľničných známok. Novelizovaná vyhláška Ministerstva dopravy SR, ktorá vykonáva niektoré ustanovenia zákona o diaľničnej známke, je už zverejnená a účinná bude 1. augusta.

Bez platenia bude podľa prílohy vyhlášky možné jazdiť na 23 úsekoch diaľnic a rýchlostných ciest na mestských obchvatoch v dĺžke takmer dvesto kilometrov. Novo pridané vymedzené úseky bez úhrady známky predstavujú približne polovicu celkovej dĺžky.

Pribudla novinka

Po novom vodiči vozidiel do 3,5 tony nebudú od budúceho mesiaca platiť ani za prejazd podtatranského úseku D1 Poprad-Západ – Poprad-Východ. Ministerstvo dopravy totiž zapracovalo v medzirezortnom pripomienkovaní návrh poslanca Národnej rady SR za KDH Františka Majerského pridať spomínaný diaľničný úsek do zoznamu úsekov oslobodených od úhrady.

KDH vo štvrtok privítalo, že vyhláška umožní oslobodiť vybrané úseky diaľnic od úhrady diaľničnej známky a návrh, ktorým oslovili ministra dopravy Jozefa Ráža (nominant Smeru), bude realitou.

František Majerský uviedol, že sa pozabudlo na popradský úsek D1 a zároveň ocenil, že ministerstvo dopravy akceptovalo a zapracovalo jeho pripomienku, aby bol aj úsek Poprad-Západ – Poprad-Východ bez úhrady.

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

„Bude to veľké uľahčenie života pre Popradčanov, ale aj všetkých ľudí naprieč Slovenskom. Pridaním ďalších úsekov to bude viac ako 197 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest bez úhrady,” poznamenal František Majerský.

Predseda KDH a predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský vnímal túto potrebu už dlhodobo. „Toto opatrenie umožní zefektívniť plynulosť premávky v mestách a znížiť hluk. Čiže šetríme preťažené mestské časti, cesty a rovnako aj znižujeme negatívne dopady na životné prostredie,” povedal Milan Majerský. Ako dodal, výrazne to pomôže ľuďom dochádzať do práce či žiakom do školy.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: SITATAGY: