Známy miliardár radí ľuďom: „Investujte do Bitcoinu teraz, aby ste sa ochránili”

  • Bitcoin má podporu jedného z najbohatších ľudí Latinskej Ameriky.
  • Ricardo Salinas v ňom má uloženú značnú časť svojho majetku.
  • Aj preto ho v súčasnosti odporúča.
Novinky Bitcoin by mal byť viac stredobodom záujmu
Bitcoin by mal byť viac stredobodom záujmu. Zdroj: shutterstock.com/Andreanicolini
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin sa presadzuje vo viacerých častiach sveta. V poslednom vývoji v Latinskej Amerike dvaja kľúčoví hráči kryptomenového sveta urobili významné kroky, ktoré môžu mať vplyv na širší trh. Mexický miliardár Ricardo Salinas vyzýva investorov, aby zvážili nákup Bitcoinu. Zároveň blockchainová platforma Cardano uzatvorila partnerstvo s argentínskou provinciou, aby podporila adopciu kryptomien a technológie blockchainu v regióne.

Bitcoin odporúčaný miliardárom

Ricardo Salinas, jeden z najbohatších ľudí v Mexiku a vášnivý zástanca kryptomien, opäť verejne podporil Bitcoin. Salinas vyzval svojich nasledovníkov a investorov, aby investovali do Bitcoinu, zdôrazňujúc jeho potenciál ako bezpečného útočiska proti inflácii a ekonomickým neistotám.

Salinas sa už dlho stavia ako prominentný obhajca Bitcoinu, pravidelne zdieľajúc svoje názory na sociálnych médiách a verejných podujatiach. V nedávnom tweete uviedol:

Investujte do Bitcoinu teraz, aby ste sa ochránili pred infláciou a finančnými problémami.

Jeho výzva prichádza v čase, keď mnohé krajiny vrátane Mexika čelia rastúcim inflačným tlakom a hospodárskym výzvam.

Podpora Salinasa pre Bitcoin nie je prekvapením, keďže už predtým uviedol, že značná časť jeho osobného bohatstva je uložená v Bitcoine. Verí, že decentralizovaná povaha Bitcoinu a jeho obmedzená ponuka z neho robia ideálne aktívum na ochranu hodnoty v dlhodobom horizonte. Svoje rady teda realizuje aj v praxi, čo je dobrým dokladom sily jeho presvedčenia.

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Cardano v partnerstve s argentínskou provinciou

Cardano, jedna z popredných blockchainových platforiem, oznámila významné partnerstvo s argentínskou provinciou. Toto partnerstvo je zamerané na podporu adopcie blockchainu a kryptomien v regióne, čo môže priniesť nové príležitosti pre rozvoj a inovácie.

Cardano, známe svojím vedecky podloženým prístupom k vývoju blockchainu, bude spolupracovať s miestnymi vládnymi orgánmi a podnikateľmi. Zameria sa na implementáciu blockchainových riešení pre rôzne sektory, a to vrátane finančných služieb, vzdelávania a zdravotníctva.

Tento krok je súčasťou širšej stratégie Cardana na rozšírenie svojej prítomnosti v Latinskej Amerike. To súvisí s podporou udržateľného rozvoja prostredníctvom technológie blockchainu.

Partnerstvo s argentínskou provinciou je významným krokom pre Cardano, ktoré sa snaží dokázať praktickú využiteľnosť svojej platformy v reálnom svete. Toto partnerstvo by mohlo slúžiť ako model pre ďalšie regióny, ktoré hľadajú spôsoby, ako využiť blockchain na riešenie svojich hospodárskych a sociálnych výziev.

Podpora Bitcoinu zo strany Ricarda Salinasa a partnerstvo Cardana s argentínskou provinciou sú dôležitými krokmi pre kryptomenový priemysel v Latinskej Amerike. Tieto iniciatívy zdôrazňujú rastúci význam a potenciál kryptomien a blockchainu v regióne. Investori by mali venovať pozornosť tomuto vývoju. Dôvodom je, že môžu mať významný dopad na širší trh a priniesť nové príležitosti pre rast a inovácie.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: Bitcoin NewsTAGY:
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.