Slováci už nebudú potrebovať fyzické doklady. Kompletne ich nahradí digitálna peňaženka

  • Hlavným cieľom zavedenia digitálnej peňaženky je zvýšiť bezpečnosť.
  • Členské krajiny majú dva roky na implementáciu aplikácie.
Off topic Slováci už nebudú potrebovať fyzické doklady
Slováci už nebudú potrebovať fyzické doklady. Zdroj: Shutterstock.com/TStudious
BITmarkets BITmarkets

Európska únia zavádza inováciu v podobe Digitálnej peňaženky, ktorá umožňuje legitimizáciu pomocou mobilnej aplikácie. Táto nová služba uľahčuje elektronickú komunikáciu a eliminuje potrebu nosiť so sebou fyzické občianske alebo vodičské preukazy. Uvádza to portál TA3.

Expert na elektronický podpis Richard Margala uvádza, že digitálne peňaženky nie sú žiadnou novinkou. Poukazuje na to, že ich v podstate používame takmer všetci už aj teraz. Ide totiž o aplikácie, ktoré ukladajú platobné a vernostné karty, no aj cestovné lístky.

Princíp je rovnaký

Podľa Margalu funguje Európska peňaženka digitálnej identity na podobných princípoch a navyše prináša značné rozšírenie funkčnosti.

Hlavná funkcionalita spočíva v možnosti uložiť osobné doklady, potvrdenia alebo zdravotné informácie. Elektronický podpis bude neoddeliteľnou súčasťou tohto procesu.

Okrem toho tento druh peňaženky svojmu majiteľovi umožní nahrať a uložiť viaceré doklady. Pôjde o občiansky preukaz, vodičský preukaz a v hre je aj cestovný pas. Celá digitálna peňaženka by mala byť bezplatná.

Expert odhaduje, že podľa legislatívy by mala byť peňaženka pre občanov bezplatná, rovnako ako aj elektronický podpis na nekomerčné účely. Avšak, s príchodom doplnkových služieb je pravdepodobné, že sa objavia aj poplatky.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Kedy príde digitálna peňaženka?

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: PravdaTAGY:
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.