Zlato alebo Bitcoin? Robert Kiyosaki v tom má jasno

Sponzorované články Tieto aktíva nakupuje Robert Kiyosaki
Tieto aktíva nakupuje Robert Kiyosaki. Zdroj: shutterstock.com/ElenaR a The Rich Dad Channel

Už dlhší čas sa medzi finančníkmi rieši otázka, či je lepšou investíciou zlato alebo Bitcoin. Zainteresovaní sa na definitívnej odpovedi zatiaľ nevedia zhodnúť, pričom do debaty sa zapojili viacerí populárni investori. Medzi nimi je aj autor bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec” Robert Kiyosaki.

Ten vo svojom nedávnom príspevku na sieti X najskôr vyjadril frustráciu nad tým, prečo vôbec táto debata existuje. Podľa neho je totiž najdôležitejším faktorom to, či tieto aktíva ľudia 

vlastnia a nie to, aká je ich výkonnosť na trhu alebo aké technologické inovácie prinášajú.

Navštíviť Pepe Unchained

Je lepšie zlato alebo Bitcoin?

Vznik debaty, či je lepším investičným aktívom zlato alebo Bitcoin, možno prisúdiť ich podobnosti. Bitcoin sa často prirovnáva k digitálnemu zlatu kvôli jeho vzácnosti a tiež prudkému rastu hodnoty za krátky čas.

Kritické hlasy zase poukazujú na historicky vysokú volatilitu Bitcoinu, preto sa podľa odporcov nedá na Bitcoin spoľahnúť z pohľadu uchovávateľa hodnoty. Na druhej strane stojí zlato, ktoré sa dlhodobo osvedčilo ako hodnotovo stabilné aktívum. Chýba mu však inovatívny potenciál a rastová trajektória, ktorou naopak disponuje Bitcoin.

Zaujímavý pohľad poskytol analytik s prezývkou TheDustyBC na základe platformy CryptoQuant. Tá ukazuje silnú koreláciu medzi cenami Bitcoinu a zlata. V minulosti sa síce ich korelácia menila, no v roku 2024 sa koeficient priblížil k hodnote 0,6. To naznačuje rastúci súlad v cenových pohyboch oboch aktív.

Vyššia korelácia preto naznačuje, že Bitcoin má čoraz stabilnejšiu pozíciu v podobe uchovávateľa hodnoty a blíži sa k hodnotám zlata.

Kiyosaki podporuje zlato aj Bitcoin

Robert Kiyosaki v príspevku na Twitteri potvrdil svoju dlhodobú stratégiu investovania do alternatívnych finančných aktív. Investorov preto vyzval, aby držali ako zlato, tak aj Bitcoin. Tvrdí, že tieto aktíva ochránia investorov pred blížiacim sa krachom finančných trhov, ktorý takisto predpovedá.

Opakovane totiž upozorňuje, že už onedlho nastane najväčší krach v histórii. V tomto duchu predstavil aj takzvané „5G”, ktoré sú potrebné pre zvládnutie krízy – gold (zlato), grub (jedlo), ground (nehnuteľnosti), gasoline (ropa) a guns (zbrane). V prípade ropy nemyslí ropné akcie, ale priame bohatstvo z tejto komodity. Zbrane zase zhromažďuje kvôli presvedčeniu, že každá malá vojna sa zmení vo veľkú.

Ani Kiyosakiho príspevky a názory však nevyriešia debatu o tom, či je lepšou investíciou zlato alebo Bitcoin. Najväčšia kryptomena v tejto pozícii stále zreje a jej plný potenciál sa ešte ukáže. No zvyšujúca sa investičná bezpečnosť Bitcoinu naopak znamená, že jeho šanca pre výrazný rast sa významne obmedzí.

Preto investori s vyššou mierou tolerancie rizika môžu zvážiť investovanie do nových a perspektívnych projektov, ktoré majú potenciál vysokého rastu stále pred sebou. Takýmto projektom je napríklad Pepe Unchained.

Revolučný meme projekt s vlastnou druhou vrstvou blockchainu

Pepe Unchained (PEPU) je inovatívny kryptomenový projekt, ktorý do sveta meme coinov vnáša novú dynamiku. Nejde len o komunitný token, ktorý si zakladá na humore či vtipnom pozadí. Disponuje totiž vlastnou technológiou Layer 2. Tým pádom obchodníkom ponúkne efektívnu blockchainovú infraštruktúru s vysokou rýchlosťou transakcií a nižšími poplatkami.

Pepe Unchained

Pepe Unchained. Zdroj: www.pepeunchained.com

Projekt Pepe Unchained prilákal veľkú pozornosť už pri štarte svojho predpredaja. Počas neho majú záujemcovia možnosť kúpiť si tokeny PEPU výhodnejšie ešte pred zalistovaním na burzy. V čase písania článku sa na projekt vyzbieralo viac ako 13,8 milióna dolárov. Túto hodnotu Pepe Unchained nedosiahol len vďaka výhodnej cene tokenu, ale tiež kvôli inovatívnym funkciám, ktoré ponúka.

Najvýznamnejšou z nich je spomínaná vlastná druhá vrstva blockchainu nad sieťou Ethereum, ktorá poskytuje až 100-krát rýchlejšie spracovanie transakcií. Rýchlejšie prevody zároveň znamenajú aj minimálne transakčné poplatky.

Medzi očakávané funkcie Pepe Unchained patrí aj block explorer, ktorý používateľom umožní sledovať všetky transakcie na sieti. Funkcia tak podporí dôveru používateľov a zaistí ľahký prístup k informáciám zo siete. Zároveň je druhá vrstva priamo prepojená s Ethereom. Tým pádom budú môcť obchodníci ľahko prenášať tokeny medzi oboma platformami.

Tokenomika projektu

Tokenomika projektu. Zdroj: www.pepeunchained.com

Zabudnúť nesmieme ani na odmeny za staking, prostredníctvom ktorých si budú môcť držitelia tokenov PEPU zaistiť pasívny príjem. V súčasnosti platforma ponúka ročný výnos (APY) až 150 %. Súčasťou prepracovaného pozadia projektu je aj nezávislý audit od spoločností Coinsult a SOLIDProof.

Vďaka všetkým týmto funkciám a rozšíreniam má Pepe Unchained obrovský rastový potenciál a šancu stať sa lídrom na trhu meme coinov. Všetky aktuality spojené s projektom môžete sledovať na sociálnych sieťach X a Telegram. Samotný nákup zase vykonáte na webovej stránke projektu.

Web Pepe Unchained

Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o čo si môžete dovoliť prísť.

Najčítanejšie články

1

Slovensko nemá na dôchodky. Pripravte sa na kolaps dôchodkového systému

2

Už čoskoro zo slovenských pultov zmizne základná potravina. Aké budú vaše možnosti?

3

Slovenskí seniori môžu len závidieť. Toto je suma, ktorú dostávajú švajčiarski dôchodcovia

4

Bankový účet pre seniorov. V ktorej banke penzisti najviac ušetria?

5

Príspevok, ktorý využíva množstvo Slovákov, sa zvýši. Stúpne na 200 eur

PR články

Bitcoin: Ako nízko môže klesnúť?

Marek Rodák  | 7. októbra 2024

Bitcoin, najznámejšia kryptomena na svete, prešla v posledných mesiacoch výraznými výkyvmi cien, čo opäť vyvolalo otázky o tom, ako nízko môže jeho hodnota klesnúť.

Bitcoin môže padnúť na 42 000 USD

10-násobný zisk z kryptomien: Ako na to?

Marek Jendrál  | 7. októbra 2024

Kryptomeny sú vysoko volatilné, no práve vďaka cenovým výkyvom môžu obchodníci častokrát inkasovať zisky, ktoré presahujú desaťnásobok vkladu.

Ako zarobiť desaťnásobok na kryptomenách