akcie zlato bitcoin kryptomeny koronavirus

Včera večer sme vás informovali o najväčšom prepade akcií za posledných sto rokov. Nasledoval tesne po prepuknutí koronavírusu v Európe. Akcie však nie sú jediná trieda assetov, ktorá sa teraz prepadá. Krvácajú aj trhy s kryptomenami a dokonca aj drahé kovy, ktoré sa dlhodobo považujú za bezpečný prístav pre investorov. 

Viac o stave na trhoch: Začína kríza? – Koronavírus v Európe a najväčší prepad akcií za sto rokov!

Naskytla sa teda otázka – Kde sakra idú všetky peniaze?

Šéf Nuggets News Alex Sanders sledoval finančné toky a má v tom jasno. Väčšina investorov sa uchyľuje do US ten year bonds (US10Y) – na grafe vyznačených modrou farbou.

Toto je šanca pre Bitcoin!

Zatiaľ čo akcie a zlato trpia kvôli koronavírusu, ktorý okrem paniky robí problémy aj v zásobovacích reťazcoch a spomaľuje obchod na Zemi, kryptomeny si žijú vo vlastnom svete a klesajú kvôli tomu, že od začiatku roka prakticky iba rástli. Poriadnu korekciu na trhu s kryptomenami sme tu nemali takmer dva mesiace.

Môže vás zaujímať: Prečo Bitcoin tak rýchlo padá? Toto je hlavný dôvod

Za posledný týždeň z tohto trhu zmizlo 40 miliárd dolárov, čo je cca 14%. Bitcoin stratil približne 2000 $ (takmer 50% predchádzajúceho rastu) a v najbližších dňoch by mohol začať rásť. Bitcoin teraz môže zažiariť a pritiahnuť si tak ďalších investorov, ktorí sa zaoberajú prevažne akciami alebo drahými kovmi prípadne ďalšími tradičnými triedami aktív.

Hlasovali ste už v našej ankete?

Veríte, že Donald Trumpp hovorí pravdu a má dôkazy?

View Results

Loading ... Loading ...

Za posledných 24 hodín sme zaznamenali mierny rast kryptomien, no nejde o nič prevratné. Tri dni už konsolidujeme na relatívne silnom supporte. Väčšina obchodníkov síce ešte očakáva, že Bitcoin otestuje 8200 $, no pokiaľ túto hladinu neprerazíme, trh bude pripravený na ďalší rast.

Bitcoin sa však ešte stále nespamätal z prepadu z roku 2018. Ak si oddialite graf, môžete si všimnú, že už dva roky je v klesajúcom trende, no to by sa mohlo čoskoro zmeniť. Viac sme o tom informovali v tomto článku:

Ak si oddialite graf, Bitcoin je od roku 2017 stále v downtrende

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance