Prečo Bitcoin tak rýchlo padá? Toto je hlavný dôvod

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Iste ste už postrehli, že Bitcoin včera večer predviedol ďalší pekný dump. Prepadol sa až na 8600$ a dnes dosiahol nové low na 8500 $. Aktuálne sa už síce o pár stoviek vrátil, no dnešný týždeň môžeme aj tak označiť za najväčší weekly prepad tohto roka.

My na našich streamoch a v prehľadoch trhu už niekoľko týždňov spomíname, že Bitcoin sa vráti do osemtisícových čísel. Očakávame, že by mohol nejaký čas konsolidovať v intervale 8000-8400 $ a následne snáď pred halvingom vytvoriť nové high.

Aktuálne sme však ešte len vo fáze korekcie a treba dodať, že táto korekcia je obzvlášť rýchla. Na daily grafe môžete vidieť tri vysoké červené sviece za sebou, ktoré potvrdzujú otočenie daily trendu (otočená obratová formácia Three white soldiers).

1D BTC/USD - Gemini
1D BTC/USD – Gemini

Čo spôsobilo tento prepad? Nuž… my stále opakujeme, že ide o zdravú reakciu trhu na predchádzajúci uptrend. Zatiaľ sa nedeje nič zvláštne. Viac o tom už čoskoro na dnešnom prehľade trhu. Prípadne mrknite na včerajšiu analýzu BTC.

Chcete sa naučiť nakupovať a predávať kryptomeny? Pozrite si náš MINI kurz na Coinbase. Všetky návody vrátane aktivácie Margin Tradingu na jednom mieste.

Likvidácie longov urýchľujú pád – Vy už ste predali?

Málokto však čakal rýchlosť, ktorou Bitcoin dumpuje. Behom troch dní zmazal takmer 1500$. Čo to spôsobilo? 

Leví podiel na tom, ako rýchlo teraz klesáme, majú likvidáce long pozícií – prevažne na BitMEX-e. Nie každý číta kryptomagazin a očakával tento prepad. Veľa ľudí malo nakúpené BTC na páku a teraz sa im aktivovali stoplossy, resp. boli zlikvidovaní. Pri uzatváraní long pozície sa predávajú Bitcoiny, čo iba urýchľuje prepad a vytvára sa tým reťazová reakcia.

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Včera boli iba na BitMEX-e zlikvidované long pozície s objemom 150 miliónov dolárov. To poriadne zamávalo s trhom. Dnes sa však ešte držíme. Teraz by snáď mohol nastať menší retracement tohto prepadu.

Je podľa vás znehodnocovanie doláru dôvodom na nákup Bitcoinu?

View Results

Loading ... Loading ...

Prihláste sa na odber našich článkov na facebooku a sledujte dianie v kryptosvete. Teraz sa dejú zaujímavé veci. Postačí jeden like a budete o všetkom informovaní.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre