Člen Libra association ponúka vysvetlenie prepadu trhu s kryptomenami

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Marc Bhargava – spoluzakladateľ Tagomi – spoločnosti, ktorá nedávno vstúpila do Libra Association – sa rozhovoril o svojich názoroch na nedávny prepad kryptomien. Hodnota Bitcoinu za posledné dva týždne klesla o viac než 10%, niektoré altcoiny padli ešte viac. Trh pritom od začiatku roka zaznamenal slušný rast. Marc sa rozhodol vysvetliť, prečo sa Bitcoin otočil smerom dole a začal strácať na cene.

Spoločnosť Tagomi je spojená s desiatimi najväčšími kryptomenovými burzami a veľkými hráčmi v tomto sektore a má tak skvelý prehľad o aktuálnom dianí vo svete kryptomien. Marc Bhargava tvrdí, že toto nové odvetvie finančníctva nie je zďaleka tak oddelené od zvyšku sveta a ovplyvňuje ho aktuálne dianie.

Mnohí prominentní experti tvrdia, že z Bitcoinu sa v posledných rokoch stal bezpečný prístav pre investorov. Podľa marca to však nie je pravda a kryptomeny sú skôr vnímané ako riziková investícia sa potenciálom veľkých ziskov a v ťažkých obdobiach ich investori majú tendenciu predávať.

“BTC a krypto sú v súčasnosti riskantné investície, podobne skôr investíciám do nových technológií, než zlatu. Takže v čase, keď ceny ropy a akciové trhy padajú nie je prekvapivé, že veľa ľudí predáva svoje coiny.”

Campbell Harvey – profesor medzinárodného podnikateľstva na univerzite Duke nedávno vyslovil podobný názor:

“Ak by kryptomeny boli bezpečným prístavom pre investorov, tak by sme videli iba malý, pokles, alebo rovno rast ich ceny. Ale to sa rozhodne nedeje. Kryptomeny padli o viac než 10%. To podľa mňa napovedá, že v prípade problémov vo svete, kedy si ľudia uvedomujú systémové chyby a trhy padajú, sa ľudia uchýlia k bezpečným aktívam. Ale nešli hľadať bezpečie v kryptomenách, väčšina peňazí sa preliala do 10-ročných amerických dlhopisov.”

O tom sme nedávno písali aj v našom článku. Pred dvoma týždňami totiž nastala kuriózna situácia, kedy padalo zlato, akcie (a aj kryptomeny) a nebolo jasné, kde všetky tie peniaze putujú. Viac sa dočítate tu:

(článok pokračuje pod odkazom)

Zlato, akcie a aj kryptomeny padajú – Kde miznú všetky tie peniaze?

Čo si o tom myslím ja?

Zatiaľ čo problémy s koronavírusom (kvôli ktorému padajú akcie) a celkové spomalenie svetovej ekonomiky má negatívny vplyv na Bitcoin, som si 100% istý, že trh s kryptomenami by padal aj keby ostatné trhy rástli. Na tomto webe často píšeme o rôznych dôvodoch aktuálnych prepadov a súčasnú situáciu sme správne odhadli už začiatkom februára. Tomuto prepadu predchádzalo množstvo indícií a tie som zhrnul v tomto článku.

Leví podiel na dnešnej situácii má už samotný graf Bitcoinu, ktorý proste pridlho stúpa a ako sa hovorí, čo ide hore, musí raz aj dole. Pre kryptomeny je táto korekcia skôr požehnaním. Väčšina coinov si udržala aspoň časť ziskov a vzhľadom na množstvo reálnych pozitívnych fundamentov môžeme očakávať, že tento downtrend je iba dočasný a nedôjde ani na testovanie nového dna.

Situácii nepomáha ani fakt, že rôzni podvodníci, ktorí v minulosti nahonobili množstvo BTC teraz po každom väčšom raste predávajú svoj lup. Podľa analýzy blockchainu na trh v krátkej dobe prišlo 13 000 nových coinov.

A zatiaľ čo názor Marca Bhargavu rozhodne neodmietam a verím, ze súčasná situácia vo svete má podiel na týchto prepadoch, nechce sa mi veriť, že ide o hlavný dôvod. Iste, niektorí investori zo strachu predávajú svoje coiny, ale ďalší ich zas nakupujú “v zľave” a navyšujú tak pred halvingom svoje pozície.

Ktorí konajú správne? Ťažko povedať. My sme sa vás pomocou ankety opýtali, ako to vidíte s Bitcoinom a výsledky sú viac menej jasné. A ak ste ešte nehlasovali, tak smelo do toho!

Dosiahneme do konca týždňa historické maximum 20 000 $?

Loading ... Loading ...