CEO burzy Binance varuje investorov
CEO burzy Binance varuje investorov. Zdroj: Shutterstock.com/Sergei Elagin

Generálny riaditeľ najväčšej kryptomenovej burzy Binance Changpeng Zhao vo svojom najnovšom vyjadrení upozornil investorov na burzy, ktoré im môžu spôsobiť vážne problémy.

Binance uprednostňuje bezpečnosť

Changpeng Zhao (ďalej len CZ) patrí k najvplyvnejším osobnostiam kryptomenového sveta. Po nedávnych udalostiach sa čoraz viac vyjadruje ku konkurenčným burzám, ktoré, žiaľ, nespĺňajú viacero kritérií bezpečnosti. Podľa CZ by sa tak investori mali týmto burzám vyhnúť.

Niektoré burzy majú totiž veľmi zvláštny spôsob, akým odkrývajú svoje kryptomenové adresy. Predtým, ako to urobia, presunú obrovské množstvo kryptomien z týchto peňaženiek na iné externé adresy. Podľa CZ ide o červenú vlajku, ktorá naznačuje nekalé praktiky. Obavy sú vtedy oprávnené. Centralizované burzy nikdy takéto kroky nerealizujú a to je zásadný rozdiel.

Prečítaj si tiež: Ďalšie šokujúce odhalenie! Zakladateľ burzy FTX tajne presunul 4 miliardy dolárov vrátane vkladov klientov

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Generálny riaditeľ burzy Binance upozorňuje na tieto faktory práve po tom, čo skrachovala burza FTX. Príval veľkých transakcií smerom k burzám je prvým negatívnym znakom aktívnej likvidácie. A práve v prípade, keď burza presúva prostriedky klientov mimo burzy, vzniká obrovské riziko s likviditou. Ak sa likvidita na základe spomínaných krokov ocitne pod bezpečnou hranicou, nastane katastrofa ako v prípade FTX, dôsledkom čoho je panika a pozastavenie výberov.

CZ upozornil investorov, že by mali pozorne sledovať podozrivé transakcie, ktoré môžu byť signálom vznikajúcich problémov. Najbezpečnejším spôsobom je využívanie vlastných kryptomenových peňaženiek so zabezpečenými kľúčmi.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance