Zajtra Bitcoin čaká dôležitá udalosť dominovaná medvedím sentimentom

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin včera na chvíľu prekonal hladinu 40 000 dolárov, no nakoniec sa odrazil od rezistentného pásma a aktuálne sa pohybuje po klesajúcej trendovej línii. Tento piatok (28.5.) ho čaká dôležitá udalosť, ktorá väčšinou do trhu prináša volatilitu. Na derivátových platformách expirujú opcie v celkovej hodnote 585 miliónov dolárov a prvýkrát po dlhých mesiacoch budú mať pri tejto expirácii prevahu medvede.

Bitcoin po dosiahnutí historického maxima

Korekcia Bitcoinu po dosiahnutí historického maxima

Zaujímajú vás kryptomeny? Prečítajte si najnovšiu technickú analýzu od nášho ekonóma Jaroslava: Bitcoin útočí na 42 000 USD – Medvede to ale neuľahčujú

Na derivátových burzách teraz prevládajú (put) predajné kontrakty

Na prvý pohľad sú derivátové trhy naklonené býkom. Open interest “call” (nákupných) kontraktov dosahuje 2,1 miliardy, čo je o tretinu viac, než objem otvorených “put” (predajných) pozícií. Bitcoin však v máji klesol o dobrých 33%, veľká časť “call” (nákupných)  kontraktov je teda bezcenná. Aj keby sa stal zázrak a Bitcoin by dnes vystrelil hore, pravdepodobne neprekoná hladinu 46 000 USD. Všetky kontrakty s právom nakupovať na tejto a vyššej cene teda môžeme zanedbať.

Medvede majú v tejto expirácii významnú prevahu a je veľmi pravdepodobné, že naďalej budú vyvíjať tlak na trh, aby ešte zväčšili svoje zisky.

Štruktúra derivátového trhu

Štruktúra derivátového trhu BTC

Na burzách s BTC opciami je teraz podstatne viac “put” predajných kontraktov. Misky váh sa pretočili na stranu medveďov po minulo-týždňovej expirácii. Cena Bitcoinu odvtedy síce klesla, no už sa dostáva späť na hodnotu z minulého piatku, je teda možné, že put-to-call pomer sa tento týždeň nezmení.

Aj vy môžeme obchodovať opcie kryté kryptomenami. Výhodou týchto kontraktov je možnosť nakupovať a predávať s vysokou pákou. I keď, vo svete kryptomien sa väčšinou páka nevyplatí. Deriváty odporúčame obchodovať na burze Binance, ktorá je overená, kvalitná a ponúka vysokú likviditu.

Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na poplatky pri obchodovaní.