[Správy] Začne Starbucks predávať kávu za kryptomeny už tento rok? • Carrefour bude využívať blockchain •

BITmarkets BITmarkets

Začne Starbucks predávať kávu za kryptomeny už tento rok? • Carrefour bude využívať blockchain • Bývalý chairman IBM – zatiaľ neexistuje legislatíva pre blockchain • Cryptopia opäť otvorila brány svojim užívateľom • EY prichádza s pomôckou pre daňových poplatníkov • Opera prichádza so zabudovanou kryptopeňaženkou pre iOS

Začne Starbucks naozaj predávať kávu za kryptomeny už tento rok?

To, o čom hovoril Tim Draper ešte v roku 2017 sa môže čoskoro stať skutočnosťou. Káva a burgre za kryptomeny prídu už čoskoro – tak zneli slová tohto vizionára a investora, ktorý je obrovským zástancom kryptomien. Ako sa zdá, Starbucks by mohol k tomuto kroku pristúpiť už čoskoro. Tento prípad však vôbec nie je taký jednoduchý, ako sa zdá. Starbucks sa dostal k určitému podielu nastávajúcej Bakkt platformy pod podmienkou, že v roku 2019 umožní svojim klientom platiť v kryptomenách. Ako to však Starbucks spraví, je zatiaľ nejasné.

Viac na túto tému v nasledovnom linku: u.today

Carrefour začína používať blockchain

Opäť skvelé správy čo sa adopcie a využívania blockchain technológie týka. Francúzsky obchodný gigant, Carrefour, sa rozhodol využívať blockchain technológiu na sledovanie prepravy niektorých mliečnych produktov. Carrefour Quality Line (CQL) bude slúžiť na sledovanie prepravy počas celého procesu. Blockchain tak bude slúžiť na overenie cesty od farmára až na poličku obchodu. CQL umožní priamo zákazníkom overiť si GPS súradnice farmára, ktorého mlieko sa chystajú kúpiť.

Carrefour a CQL je viac rozobraný na tomto linku: cointelegraph.com

Bývalý chairman IBM – zatiaľ neexistuje legislatíva pre blockchain

Sam Palmisano, bývalý CEO IBM sa nedávno vyjadril, že si nevie predstaviť takú legislatívu, ktorá by vedela zahrnúť verejný blockchain do európskych zákonov o súkromí užívateľov. Problém by mal pochopiteľne nastať pri strete blockchainu s General Data Protection Regulation (GDPR), ktoré platia od mája 2018 práve v Európskej únii. GDPR má slúžiť najmä na ochranu osobných údajov.

Celé vyjadrenie Sama Palmisana si môžete pozrieť tu: cointelegraph.com

Cryptopia konečne otvorila brány užívateľom

Dlhoočakávaný moment pre mnohých, ktorí mali svoje financie a kryptomeny na jednej z najväčších a najznámejších krpytomenových búrz. Cryptopia po menšom meškaní spustila svoju webstránku aj keď iba v Read-only móde. Znamená to, že aktuálne sa nebudú dať žiadne kryptomeny tradovať ani presúvať na iné burzy. Užívateľom však Cryptopia umožnila zmeniť svoje heslá a overiť svoje účty prostredníctvom 2FA.

Viac informácii nájdete v tomto článku: cryptonewz.com 

EY prichádza s pomôckou pre daňových poplatníkov

Určite sa niektorí z Vás neraz zamysleli, ako vyriešiť dane v spojení s kryptomenami. Úloha to určite nie je jednoduchá, kedže legislatíva okolo kryptomien zatiaľ veľmi pokuľháva. Obyvatelia USA si však budú môcť konečne vydýchnuť, kedže EY, jedna z top 4 poradenských firiem prišla s pomôckou, ktorá umožní vypočítať dane z kryptomien. CAAT (Crypto-Asset Accounting and Tax) software má slúžiť ako jednoduchá kalkulačka na prepočítanie dane, ktorú investori do kryptomien musia zaplatiť štátu.

Viac o tejto zaujímavej novinke na nasledovnom linku: coindesk.com

Opera prichádza so zabudovanou kryptopeňaženkou pre iOS

Jeden z najznámejších a najpoužívanejších internetových prehliadačov nedávno oznámil, že umožní používateľom iOS používať zabudovanú kryptomenovú peňaženku priamo v prehliadači. Malo sa tak stať na základe úspešného testovania kryptopeňaženky pre Android zariadenia. Opera tak chce postupne znížiť počet stiahnutí kryptomenových peňaženiek a naopak zvýšiť používanie zabudovanej peňaženky.

Viac na tomto linku: u.today

Čo čítať ďalej?

[HOT] Nečakaná pumpa na Bitcoine

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.