V Japonsku sa menia predpisy – nie sú to kryptomeny, ale kryptoaktíva

BITmarkets BITmarkets

Japonská snemovňa, podľa spravodajskej agentúry Nikkei, prevzala novú kryptografickú reguláciu v hornej komore národného parlamentu. Dolná komora údajne tiež upravila existujúce finančné právo.

Zmeny sa týkajú dvoch japonských finančných predpisov – zákona o finančných nástrojoch a burzách, a ďalej tiež zákona o platobných službách. Podľa Nikkei sú zamerané na posilnenie miestnych predpisov týkajúcich sa procesu obchodovania s kryptomenami. Zmeny údajne rozširujú reguláciu pridaním ustanovenia pre margin trading

Rovnako ako ČNB – nie sú to kryptomeny, ale kryptoaktíva

Nový zákon tiež zahŕňa zmenu terminológie spojenú s kryptografiou, teda zmenu virtuálnej meny na „kryptografické aktíva”.

Obmedzenie pákového efektu na jednotky

Japonskí zákonodarcovia prišli prvýkrát s pravidlami pre margin trading už v marci 2019. Japonská vláda schválila návrh zmien japonských finančných nástrojov a nariadení o platobných službách. Touto zmenou obmedzila pákový efekt na trhu s krypto kapitálovými vkladmi. Páka je nateraz v rozmedzí 2 – 4×.

Obchodovanie s maržou znamená použitie vypožičaných prostriedkov od makléra na obchodovanie s finančnými aktívami, čo je v podstate zabezpečenie úveru.

Japonský minister financií a podpredseda vlády Taro Aso v apríli vyzval novinárov, aby prestali používať pojem virtuálna mena a prešli na novo zavedené kryptografické aktíva.

Záver

Prečo teda sledujeme Japonsko? Ide o technologicky pokročilú krajinu, a čo sa potvrdí tu, by sa mohlo v podobnej forme dostať aj ďalej do sveta. Zvykli by ste si na používanie slova kryptografické aktíva namiesto kryptomien? Je možné, že podobná zmena nastane aj u nás, keď už ich takto nazýva i ČNB.

Čo čítať ďalej?

Tether tvrdí, že investoval časť rezerv do BTC – ako to ovplyvní kauzu Bitfinex?

Zdroj:
cointelegraph.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: