Z podvodníkov teroristi – Krypto scammeri hrozili bombovým atentátom!

0

Kryptomeny ako Bitcoin so sebou priniesli množstvo pozitív ako sloboda, nezávislosť na inflačných fiat peniazoch či možnosť zárobku pri dlhodobom držaní. No všetko dobré má aj svoje negatíva. Anonymita a nemožnosť cenzúry kryptomien z týchto digitálnych peňazí robí ideálny nástroj pre zločincov. 

Iste si pamätáte na vírus WannaCry, ktorý infikovaným počítačom zašifroval hard-disk a za odomknutie dát si pýtal výkupné v Bitcoinoch. O niečo podobné sa pokúsila aj skupinka krypto-podvodníkov, ktorí poslali e-mail do radnice mesta Numata.

Môže vás zaujímať: Takto Čína ovládne svet – Ich plán ohrozuje našu slobodu!

Z bombového atentátu sa nakoniec vykľul bluf

Správa obsahovala informácie o bombe, ktorú vraj útočníci nainštalovali na ženské záchody a za jej zneškodnenie od mesta očakávajú nešpecifikovanú odmenu. Samozrejme v kryptomenách. Na vyplatenie výkupného dali mestu čas do 15:00 miestneho času.

Časový limit však už vypršal a zatiaľ sa nič nestalo. Pravdepodobne teda išlo o amatérov, ktorí iba blufovali a v skutočnosti ku žiadnym výbušninám nemajú prístup. Každopádne, ide o zaujímavý spôsob, ako vylákať peniaze od dôverčivých ľudí. Predstavte si, že by podobný e-mail prišiel vám a teroristi by si od vás vypýtali „iba“ 500 eur. Zaplatili by ste?

Dajte nám to vedieť pomocou smajlíkov ktorých nájdete pod článkom.

  • Angry: ÁNO
  • Haha: NIE
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre