Je toto koniec dumpov? 27 vedúcich PlusToken scamu vraj bolo zatknutých!

0
plustoken zatknuti podvodnici

PlusToken, jeden z najväčších exit scamov okradol investorov o viac než 6 miliárd dolárov

Čínsky web ChainNews dnes oznámil, že 27 dôležitých vedúcich podvodného projektu PlusToken dnes bolo zatknutých čínskou políciou. Správa taktiež obsahuje najnovšie informácie o množstve financií, o ktoré boli okradnutí investori. Ide o sumu presahujúcu 40 miliárd čínskych juanov, teda takmer šesť miliárd dolárov.

Bude XRP rásť o ďalších 30%? – Sledujte tieto kľúčové úrovne

Následky PlusToken scamu pociťujeme ešte aj dnes

Okrem 27 potvrdených kriminálnikov polícia predbežne zadržala ďalších 82 členov PlusToken podvodu. Zatiaľ čo tento scam bol pred viac než rokom rozpustený, kryptokomunita stále pociťuje jeho dopad. Scammeri totiž pri každom väčšom raste trhu začali hromadne predávať ulúpené coiny, čo Bitcoinu a ďalším kryptomenám zabránilo v ďalšom raste.

Negatívny efekt PlusToken scamu sme silno pocítili aj počas marcového prepadu Bitcoinu na 3700 $, ktorý bol z veľkej časti spôsobený práve týmito podvodníkmi. Bitcoin sa potom ďalšie mesiace zotavoval z tohto tvrdého úderu.

Podľa Doveyho Wana – zakladateľa blockchainového investičného fondu Primitive Investment, boli počas policajného zásahu privátne kľúče k ulúpeným kryptomenách zničené, takže podvodníci by k nim už nemuseli mať prístup. Dúfajme, že má pravdu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre