Warren Buffett nakupuje zlato a Bitcoin to vystrelí na 50 000 $ – Max Keiser

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Nedávno sme vás informovali, že legendárny investor Warren Buffett predal akcie amerických bánk a začal nakupovať akcie spoločnosti, ktorá ťaží zlato. Nepriamo teda investoval do tohto vzácneho kovu, čo mnohých veľmi prekvapilo. Warren je totiž známy svojou averziou ku zlatu. Ľudia teda logicky začali špekulovať, že by mohol skúsiť aj Bitcoin. Ten totiž v súčasnej kríze tiež pôsobí ako bezpečný prístav.

Max Keiser, zakladateľ fondu Heisenberg Capital a skorý Bitcoin investor dnes vyhlásil, že Warrenove investície zlata by mohli Bitcoin poslať až na 50 000 $.

Čo hovorí Warrenova kapitulácia v bankovom sektore o Bitcoine?

Warren Buffett predal akcie americkej banky Goldman Sachs v čase, kedy vykazovala najvyššie obchodné objemy v histórii. Za druhý kvartál 2020 cez ňu pretieklo 13,3 miliardy dolárov. To ukazuje, že Warren si nie je istý dlhodobým potenciálom bankových investícií a neverí doláru.

Namiesto toho nakúpil akcie kanadskej ťažiarenskej spoločnosti Barrick Gold, ktorej akcie verne kopírujú pohyby zlata. Akcie spoločnosti za posledný rok vzrástli o 45%. Po investícii zo strany Berkshire Hathaway (Warrenova investičná firma) jej akcie získali ďalších 8,11%.

Môže vás zaujímať: Americké akcie počas krízy rastú vďaka systematickému okrádaniu celého sveta!

Buffettove investície do zlata sú bullish pre Bitcoin

Max Keiser tvrdí, že táto Warrenova investícia je extrémne bullish aj pre Bitcoin. Pozitívny sentiment okolo zlata totiž podľa neho pomáha aj kryptomenám. Veď, nie nadarmo sa o Bitcoine hovorí ako o digitálnom zlate.

“Na svete je približne 100 biliónov dolárov (100 000 miliárd). Menej než 1% tohto kapitálu sa drží v zlate. Po tom, čo Buffett začal presúvať kapitál do zlata očakávajte 5% alokáciu AU, čo cenu tohto vzácneho kovu pošle na 5-10 tisíc dolárov. Očakávajte tiež že 1% svetového bohatstva poputuje do Bitcoinu, vďaka čomu jeho cena porastie na 50 000 $.”

Zakladateľ fondu Ikigai Fund má podobný názor a spomenul aj kontroverzný výrok Warrena Buffetta z roku 1998 keď vyhlásil, že zlato nemá žiadne využitie:

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

“Dnes bolo oznámené, že Berkshire Hathaway prvýkrát v histórii kúpila zlaté akcie. Dôvody sú jasné. A ak premýšľate nad tým, ako to bude s Bitcoinom, spomeňte si, čo Buffett hovoril o zlate v roku 1998.”

Buffett sa v minulosti o Bitcoine vyjadroval rovnako ako o zlate a tvrdil, že nemá žiadne využitie a inherentnú hodnotu. Jeho posledné investície však naznačujú, že začína prehodnocovať svoj názor.

A aký je váš názor na Bitcoin?

Myslíte si, že Bitcoin do roku 2022 porastie na 50 000 $?

View Results

Loading ... Loading ...

Chcete vedieť, ako je na tom Bitcoin a altcoiny z technického hľadiska, Prečítajte si našu najnovšiu analýzu:

Analýza BTC, ETH, XRP, XLM, DASH – Začína nám korekcia?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre