Warren Buffet je dinosaurus! – Investori mu prestávajú veriť

0
warren buffett

„Legendárny investor Warren Buffet aj napriek vysokému veku pokračuje vo svojej obľúbenej činnosti – zarábaní peňazí. Mnohí ho však začínajú používať za dinosaura, ktorý prestáva rozumieť tomu, čo sa deje. Klienti teda pomaly opúšťajú jeho investičnú spoločnosť Berkshire Hathaway.

Veterán medzi obchodníkmi Bill Ackman predal podiel svojho hedgeového fondu v Berkshire Hathaway Warrena Buffetta. Tento krok prichádza v čase, keď Ackmanovo Pershing Square za rok vzrástlo o viac ako 20 %, zatiaľ čo Berkshire Hathaway vykázal počas Q1 2020 stratu 50 miliárd dolárov. Samozrejme, môže za to hlavne veľká strata, ktorá bola spojená s predajom akcií leteckých spoločností.

Posledné tri veľké investície Warrena Buffeta, ktoré ho stoja asi 7 miliárd dolárov, môže byť krok Ackmana ďalším znakom toho, že Buffet už nemá také presné oko ako kedysi.

Warren nedávno zareagoval aj na prebiehajúcu ekonomickú krízu, ktorú odpálila pandémia COVID-19. Vyhlásil, že akcie teraz budú niekoľko rokov padať. Od jeho vyhlásenia sa však stále jasnejšie ukazuje, že mal bočné úmysly.

Ako sa v roku 2020 darí W. Buffetovi?

Berkshire Hathaway a Warren Buffet prežívajú katastrofálny rok 2020. Začiatkom mája zaznamenal Berkshire za prvý štvrťrok obrovskú stratu 50 miliárd dolárov. Bolo to predovšetkým v dôsledku strát z investícií – 54,52 miliárd dolárov – väčšinou akcií.

Berkshire Hathaway trieda A a trieda B má zatiaľ horšie výsledky ako indexy Dow Jones a S & P 500. Dow Jones poklesol od svojho maxima zhruba o 10 %, zatiaľ čo S & P 500 pokleslo o 6 %. Oproti tomu portfólio W. Bufeta kleslo až o -18 %. To znamená, že by ste mali radšej kúpiť S & P 500 ako sledovať Warren Buffet a Berkshire Hathaway. V poslednom období by to bola lepšia investícia.

Berkshire Hathaway, Warren Buffet je dinosaurus! – Investori mu prestávajú veriť

Situácia pre W. Buffeta vyzerá horšie v porovnaní s výkonom Pershing Square. Ako tvrdil Ackman včera vo svojom konferenčnom hovore, hedgeové fondy spoločnosti Pershing sa tento rok pohybujú medzi 22 % a 27 % v pluse.

Buffet rozdáva svoju múdrosť. Krátko po vypuknutí krízy poradil ľuďom, ako zbohatnúť. Jeho rady si môžete prečítať tu: Warren Buffett vám poradí ako zbohatnúť!

Ackmanova stávka proti akciovému trhu

Tento nárast do značnej miery pochádza priamo od Ackmana, ktorý vložil hedge 27 miliónov proti akciovému trhu. Jeho zisk bol v hodnote 2,6 miliardy dolárov. Bolo to okolo času, keď sa objavili správy z Číny o úradoch v Hubei a Wuhan. V jednoduchosti povedané, Ackman zashortoval akciový trh. To je dôvod, prečo je aj napriek veľkým poklesom v pluse.

Podľa Ackmana to nebolo až také zložité, pretože keď sa pozrel na situáciu v Číne, nebolo ťažké odhadnúť, kedy prídu problémy aj do USA. Jeho firma teda použila zdravý sedliacky rozum, aby zistila, čo sa na trhoch deje a začala shortovať akciový trh. To isté však nemôžeme povedať o Warrenovi Buffetovi a Berkshire Hathaway.

Bohatí na každej kríze ešte viac zbohatnú, zatiaľ čo my, obyčajní ľudia, máme po nej zdecimované úspory a sme ešte chudobnejší. Ako presne funguje mechanizmus, ktorý zabezpečuje tento presun hodnoty? Na to sme sa pokúsili odpovedať v našej novej sérii. V prvej časti vysvetľujeme, ako vlastne centrálne banky v čase krízy „zachraňujú“ ekonomiky a aké katastrofálne následky to pre nás má:

Takto bohatí zarábajú na kríze – Okrádajú nás, pretože nerozumieme systému – časť 1.


Moje meno je Jakub Kraľovanský a s Trading11 vám ponúkame spoločné členstvá – Trader2.0 + Trading11! Pozri TU

Okrem plateného obsahu na Trading11 máte v cene aj moje členstvo Trader2.0, v ktorom sa po novom nachádza: Predikcie na kryptomeny, forex, komodity, indexy a akcie, Mince so zápalnou šnúrou, 100K challange LIVE ROOM, Traderský chat, Extra fundamenty a môj osobný prístup.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre