Výplatný deň – CEO a riaditeľ Coinbasu predali akcie za 4 miliardy dolárov

BITmarkets BITmarkets

V stredu 14.4. sa americká burza Coinbase konečne dočkala zalistovania svojich akcií (ticker COIN) na NASDAQ. V prvý deň obchodovania skorí investori a Coinbase insideri predali akcie za 5 miliárd dolárov, čo je približne 7% všetkých existujúcich akcií firmy. Medzi nimi bol aj CEO Coinbasu Brian Armstrong, ktorý na trh poslal 749 999 podielov v celkovej hodnote 291,8 miliónov dolárov.

Môže vás zaujímať: Bitcoin vs. akcie v roku 2021 – Do čoho sa viac oplatí investovať?

  • Akcie predával podľa správy pre SEC v troch vlnách za cenu 381-410,4 dolárov. Odhaduje sa, že išlo o približne 1,5% všetkých akcií, ktoré Brian vlastní.
  • Spoločnosť Coinbase sa ku všetkému odmietla vyjadriť, keďže je podľa jej hovorcu v “tichej lehote”.
  • Okrem Briana Armstronga predávali aj ďalší vysokí predstavitelia burzy. Riaditeľ Coinbasu Frederick Wilson sa zbavil 4,7 miliónov podielov za 1,82 miliardy dolárov. Skorý investor, spoločnosť Union Square Partners, taktiež predala 4,7 miliónov akcií za rovnakú cenu, ako Wilson. Tieto dve entity v otvárací deň dokopy predali 2/3 všetkých akcií.
  • Je dôležité poznamenať, že tieto predaje nutne neznamenajú, že by CEO burzy či Frederick Wilson neverili v žiarivú budúcnosť svojej spoločnosti. Burza Coinbase neprešla fázou IPO, svoje podiely pred zalistovaním na NASDAQ predávala iba na súkromnej aukcii.

Celým zmyslom priameho vstupu na NASDAQ bol práve tento výpredaj akcií od insiderov. Tie si kúpili ďalší investori. Frederick WIlson a Brian Armstrong v podstate trhu poskytli likviditu, ktorú potreboval.

Akcie COIN tri dni po vstupe na NASDAQ

COIN coinbase akcie cena

Akcie burzy Coinbase sa po zalistovaní na NASDAQ stabilizovali na cene 330 dolárov. Kapitalizácia spoločnosti sa tak pohybuje okolo 65-70 miliárd dolárov. Bohužiaľ, Coinbasu sa nakoniec nepodarilo vyštartovať na stomiliardovej hodnote, ale nevadí. Táto spoločnosť má obrovský potenciál, rovnako ako celý trh s kryptomenami, a určite sa tam čoskoro dostane.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: