VYHODNOTENIE – Ako vysoko sa Bitcoin dostane v tomto bullrune?

1

Nedávno sme sa vás v ankete opýtali, ako to teraz vidíte s Bitcoinom. V tom čase už vytvoril nové maximum na eurových pároch, no na dolárové ATH sme ešte stále čakali. Dočkali sme sa až včera, keď prvýkrát v histórii prekonal 60 000 dolárov.

Nákupný tlak a inflácia fiat mien tlačí cenu Bitcoinu na nové maximá

To je krásna cena, no podľa všetkého ešte nie sme vo finále. Joe Biden nedávno podpísal ďalší ekonomický stimulus vo výške 1900 miliárd, čo znamená, že americký dolár sa bude naďalej znehodnocovať. Počet dolárov v obehu totiž priebehu jediného roka stúpol na dvojnásobok! To už hraničí s hyperinfláciou.

Podrobne sme celý proces popísali tu: Výročie čierneho štvrtka – Takto sa zmenil svet po zdvojnásobení počtu dolárov v obehu

Kryptomeny sú jediná časť trhu, ktorá nie je zmanipulovaná. Cenotvorba tu prebieha organicky a určuje ju ponuka a dopyt. Ponuka stále klesá a dopyt narastá. O kryptomeny má záujem stále viac obyčajných ľudí a hlavne inštitucionálnych investorov.

Banky, investičné fondy, miliardári, verejné firmy a ďalší akreditovaní investori sa ukrývajú do kryptomien pred infláciou. A práve oni sú v najväčšej miere zodpovedný za aktuálny bullrun na trhu s kryptomenami.

Aktuálny stav bullrunu Bitcoinu
Aktuálny stav bullrunu Bitcoinu

Zaujímavosť: Viete, akú hodnotu by dnes mala 5-ročná investícia do Bitcoinu?

Kde sa tento rast zastaví?

Všetko dobré však musí skončil. Aj rast zmanipulovaných akciových indexov, aj bullrun Bitcoinu. Otázkou je, na akej hodnote sa to všetko otočí! A presne to sme sa vás opýtali v našej ankete. Tá dopadla nasledovne:

Ako vysoko podľa vás Bitcoin stúpne, než toto FOMO skončí?

View Results

Loading ... Loading ...

Ako vidíte (aj na titulnom obrázku), sú tu dve hlavné skupiny. Tá konzervatívnejšia odhaduje, že nepôjdeme o moc vyššie, než 100 000 dolárov. Je tu však aj menší tábor optimistov, ktorí dúfajú v miliónové ohodnotenie Bitcoinu.

Prečo sú tieto ankety dôležité?

My v kryptomagazine sme silnými zástancami teórie o skupinovej inteligencii. Často sa stáva, že aj keď žiadny člen nejakej skupiny nepozná správnu odpoveď, ako celok sa k nemu všetci spoločne dopracujú. Väčšinou stačí spraviť vážený priemer odpovedí všetkých členov skupiny.

Ak chcete obchodovať Bitcoin a ďalšie kryptomeny, odporúčame nájsť si bezpečnú a overenú zmenáreň, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch, resp. vaše peniaze “nestratí” pri nejakom hacku.

My odporúčame používať burzu Binance, ktorá ponúka najlepšie služby na trhu a široký výber kryptomien. Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky. 

VÝSKUM: Chcete byť bohatí? Stačí nakúpiť Bitcoiny za 500 eur a počkať – ukazuje výskum

Chcete byť bohatí? Stačí nakúpiť Bitcoiny za 500 eur a počkať – ukazuje výskum

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.