vodafone bitcoin coinmagazin

Mobilný operátor Vodafone dnes spôsobil vlny v krypto komunite so svojou novou reklamou, v ktorej je prominentne vystavený Bitcoin ako forma platby. Reklama je určená pre Nemecko – jednu z mála krajín, kde majú banky povolené nakupovať, predávať a držať Bitcoin, prípadne tieto služby sprostredkovávať svojim zákazníkom.

Použitie Bitcoinu v reklame je veľká vec a Vodafone tým ukazuje, akou cestou pôjde do budúcnosti. Tento mobilný operátor totiž v januári odišiel z Libra Association – organizácie, ktorá mala zastrešovať fungovanie chystanej platobnej siete od facebooku.

Viac info: LIBRA – Facebook Crypto Association stráca ďalšieho veľkého člena

To však neznamená, že Vodafone teraz začne používať Bitcoin. Logo tejto kryptomeny sa stalo akýmsi synonymom internetovej digitálnej meny a spoločnosť už niečo podobné má. Platobný systém M-Pesa od Vodafonu zlepšil život miliónom ľudí v Tanzánii, ktorí nemali šancu získať účet v banke.

Túto reklamu by sme teda mali vnímať skôr ako vztýčený prostredník smerom na facebook. Vodafone je totiž posledným veľkým hráčom, ktorý opustil Libra Association po problémoch facebooku s regulátormi. Ukazuje tak, že Bitcoin je lepší než Libra a má tiež väčší potenciál.

Zatiaľ teda neoslavujme, Vodafone na Bitcoin neprechádza. No očividne má záujem poskytovať finančné služby ľuďom bez bankových účtov a skôr či neskôr túto technológiu využije.

Čo čítať ďalej?

Oplatí sa kúpiť Ethereum? 5 dôvodov, prečo bude ešte rásť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance