bitcoin-moon

Výskum od CoinShares naznačuje, že veľké fondy tvorili za posledný týždeň väčšinu realizovaných objednávok na krypto trhu. Celkový nárast nových investícií vzrástol o 63 miliónov dolárov. Najväčší podiel na nových nákupoch mal opäť Grayscale.

Prvý krát po 9 týždňoch všetky produkty najväčšieho krypto fondu zaznamenali nárast. Bitcoin zaznamenal prílev kapitáli v podobe 38,9 milióna USD. Do Etherea to bolo nových 17,7 milióna USD. Nový prílev kapitálu do inštitucionálnych fondov zaznamenali aj dve menej známe kryptomeny Polkadot a XRP. Nárast činil 2,1 a 1,2 milióna nových USD.

Nárast kapitálu v BTC, zdroj: coinshares
Nárast kapitálu v BTC, zdroj: coinshares

Počas nasledujúcich týždňov sa niektoré podiely v Grayscale majú investorom odomknúť. To znamená, že investori v prípade spokojnosti začnú vyberať zisky, a teda z pohľadu toku objednávok to bude znamenať možný prepad na trhu. Niektorí analytici očakávajú, že sa Bitcoinu kvôli uvoľneniu časti investícií môže výrazne oddialiť pokračovanie rastu. Ak teda vôbec príde.

O ďalších pohyboch na trhu môže rozhodnúť aj komplikovaná situácia v Čine: Kam povedú kroky minerov po odchode z Číny? Hlásia sa zaujímavé destinácie

Práve veľké fondy u väčšiny aktív, vrátane BTC, tvoria viac ako 80 % celkových objednávok na trhu. Retail tvorí iba takú kvapku v mori. Pokiaľ na trhu nebude prílev kapitálu práve od inštitúcií, tak na trhu s najväčšou pravdepodobnosťou nebude dostatok likvidity na ďalšie pohyby. A trh bude konsolidovať, podobne ako to môžeme vidieť na BTC posledné 2 mesiace.

StormGain

Prečítaj si aj: Podľa týchto údajov nás už nečaká žiadny veľký výpredaj – vráti sa Bitcoin konečne na býčiu vlnu?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.