Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

  • Slovenská banka oznámila, že končí s kartami Visa a nahradí ich nový typ kariet Mastercard.
  • Slováci si budú musieť svoju kartu vymeniť už čoskoro.
  • Nové karty budú mať jednu mimoriadnu výhodu.
Novinky Slovenská banka definitívne skončila s kartami Visa
Slovenská banka definitívne skončila s kartami Visa. Zdroj: shutterstock.com/carballo/Valeri Luzina
BITmarkets BITmarkets

Veľká slovenská banka prichádza so zásadnou zmenou. Všetci jej klienti prídu o svoje platobné karty Visa. Banka tieto karty ruší aj na všetkých zahraničných trhoch. Klienti dostanú nové platobné karty, ktoré budú ponúkať aj jednu špeciálnu výhodu navyše.

Slovenská banka ruší karty Visa

UniCredit bank v nasledujúcich mesiacoch úplne skončí s platobnými kartami Visa. Platí to rovnako pre debetné aj kreditné karty, ako informoval portál Živé.

Banka stiahne z obehu celkovo až 20 miliónov platobných kariet Visa a nahradí ich novými kartami. Pôjde o nový typ kariet Mastercard, ktoré majú moderné funkcie.

Karty Visa končia

Klienti banky už nebudú môcť získať karty Visa ani na požiadanie, UniCredit bank s nimi definitívne skončila.

 

Banka UniCredit bank uviedla:

UniCredit v rámci partnerstva so spoločnosťou Mastercard modernizuje všetky svoje debetné a kreditné karty na karty Mastercard Touch Card, ktoré zároveň obsahujú prvky pre nevidiacich a slabozrakých. Karty s touto novou funkciou sú už k dispozícii v Taliansku a v priebehu roka 2024 budú postupne zavedené pre všetkých klientov.

Vo všetkých krajinách, v ktorých banka pôsobí nastane táto zásadná zmena. Na Slovensku čaká klientov výmena kariet už v auguste. Novinka teda bude obsahovať prvky, ktoré zvýšia komfort používania platobných kariet nevidiacim.

Banka vysvetlila:

Dizajn karty Mastercard Touch Card je založený na systéme bočných drážok, ktoré pomáhajú spotrebiteľom identifikovať správnu kartu len na základe dotyku. Výrazná drážka pomáha zrakovo postihnutým klientom rozlíšiť vlastné platobné karty.

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: ZiveTAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.