Veľká banka na Slovensku definitívne končí. Čo bude s jej klientmi?

  • Jedna z najväčších európskych bánk opúšťa Slovensko.
  • Po viac než 20-tich rokoch u nás končí známy poskytovateľ finančných služieb.
  • Svoje úvery majú klienti naďalej splácať. Prevezme ich veľká nebanková spoločnosť.
Novinky Francúzska banka na Slovensku končí
Francúzska banka na Slovensku končí. Zdroj: shutterstock.com/Farts Pfotografy
BITmarkets BITmarkets

Zahraničná banka, ktorú na slovenskom trhu poznáme už viac ako 20 rokov, u nás nadobro skončila. Jej záväzky, a teda aj všetkých klientov, prevezme známa nebanková spoločnosť. Francúzska banka neodchádza len zo Slovenska ale aj z ďalších európskych krajín. Na tému upozornili Tvnoviny.

Cetelem na Slovensku definitívne končí

Cetelem je členom jednej z najväčších sieti bánk na svete, a to BNP Paribas. Je lídrom v poskytovaní úverov v Európe a pôsobí v 33 krajinách. Na Slovensku počas svojho pôsobenia pobočka francúzskej banky poskytla klientom viac ako 1,85 milióna pôžičiek, ako informuje Cetelem na svojej webovej stránke.

V minulom roku pre Tvnoviny vedúca oddelenia marketingu pobočky Cetelem Andrea Trebuľová uviedla:

Na základe dôkladného zváženia, vyhodnotenia všetkých ekonomických ukazovateľov a situácie na trhu sa zriaďovateľ pobočky zahraničnej banky, BNP Paribas Personal Finance SA, rozhodol ukončiť svoje aktivity na Slovensku.

Klienti však nemusia mať obavy. Cetelem sa zaviazal, že všetky svoje záväzky, či už voči partnerom, zamestnancom, klientom alebo regulačným orgánom, naplní.

Všetkých klientov Cetelemu od apríla preberá známa nebankovka Home credit Slovakia. Nanovo bude spravovať všetky existujúce zmluvy klientov a o ďalšom postupe ich bude informovať.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Čo majú urobiť jej klienti

Cetelem radí svojim klientom, aby svoje úvery aj naďalej splácali podľa rovnakých zmluvných podmienok. Svoje splátky majú posielať na rovnaké číslo účtu s rovnakým variabilným symbolom.

Späť
Strana 1/2Ďalej
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.